Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

Routeren må restartes flere ganger daglig!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har mimer adsl, og internetten min klikker som regel opp til flere ganger om dagen!

Dette er svært irriterende da jeg ofte setter på nedlasting før jeg drar på skolen, og det klikker etter en time eller noe..

Men uansett, det funker alltid igjen når jeg restarter routeren.

Routeren er en zyxel prestige 600..

 

Noen som vet hva jeg kan gjøre?

Videoannonse
Annonse
Skrevet
Jeg har mimer adsl, og internetten min klikker som regel opp til flere ganger om dagen!

Sjekk om sync-lampen lyser eller ei når linja er nede, hvis den gjør det så bør du be de sjekke linja.

Skrevet

jeg trenger virkelig hjelp til dette, siden det er utrolig irriterende! hvis det hjelper så har jeg to pcer koblet til en hub, som igjen er koblet til routeren..

Skrevet

Sync lampe er det samme som DSL lampe.

 

Hvilken modell i P650 serien er det du har, se under, P650R-13, P650R-33 eller P650R-T3.

 

Samt hvilken firmware versjon er det du har på den?

Skrevet

Hvis du har hatt denne feilen hele tiden siden du fikk abonnementet, så er det sannsynligvis en feil montering/plassering av splitter. Har du hatt stabilt samband tidligere:

 

1. Ta kontakt med adsl.no, og få de til å overvåke linjen din. Det kan være at den slotten du har i sentralen er defekt/ustabil, slik at det er nødvendig å flytte denne.

 

2. Siden du har routerløsningen, så er routeren ganske ny. Du har lov til å reklamere på den der du kjøpte den. Når adsl.no overvåker linjen, kan de kanskje finne ut at routeren eller splitteren er defekt. Hvis din nabo har samme router, kankje dere kan gjøre en avtale om at du låner den fra morgenen til ettermiddagen for testing?

Skrevet
Ingen kapring av andres tråder, takk. Har fjernet en del innlegg nå, ikke la det gjenta seg.

Hva for noe jalla retningslinjer er dette?

 

Personen har et lignende problem, med tilsvarende produkt, problemene ligger faktisk så tett mot hverandre at en løsning som virker for en vil med 90% sikkerhet virke for den andre.

 

Greit å ha regler, men det går ann å vise skjønn.

 

Og nå rapporterer jeg denne posten til moderatorene og får se hva slags straff jeg får for denne posten.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...