b0berg Skrevet 7. februar 2004 Skrevet 7. februar 2004 Ho Nu har eg tenkt å tjene litt peng, men kossen skal man gjøre det når man e 14 år å bor i en plass med 1000 innbyggere? Noen tips? PS: Bare glømm å drive me hor
Gunfreak Skrevet 7. februar 2004 Skrevet 7. februar 2004 gå rundt til alle i bygda og spør om å få 10 kroner fra hver av dem
aklla Skrevet 7. februar 2004 Skrevet 7. februar 2004 det er ikke lett å tjene penger når man er 14 år, og enda vanskeligere på ett lite sted... søk jobb der du kan, send ut en haug med søknader, selv om du tror du ikke får jobb ett sted, så send en søknad...
b0berg Skrevet 7. februar 2004 Forfatter Skrevet 7. februar 2004 Hmmmm søknad? Da mener du til butikker og sånnt? Er jo litt dumt, man har jo bare lørdagen. Hvor mye tjener du sånn ca. hvis du jobber en dag i uka på f.eks. rimi i et par måneder, noen som vet?
b0berg Skrevet 7. februar 2004 Forfatter Skrevet 7. februar 2004 gå rundt til alle i bygda og spør om å få 10 kroner fra hver av dem Tviler sterkt på at det kommer til å virke
b0berg Skrevet 7. februar 2004 Forfatter Skrevet 7. februar 2004 avisbud Kunne ha vært bra hadde jeg bodd i et større tettsted, her kjøres post ut med biler, er ganske langt mellom folk enkelte plasser. Noen som har noen tips om hva man ka selge?
Gunfreak Skrevet 8. februar 2004 Skrevet 8. februar 2004 terrorisme, du kan sende en mail til [email protected] og si at hvis han sender deg penger vill du sprenge det lokale rådhuset
Totenkopf Skrevet 8. februar 2004 Skrevet 8. februar 2004 ^"haha" Men anyway, det smarteste måtte vel å ha prøvd å fått seg en jobb som lager-gutt på en lokal butikk elns.
PT Skrevet 8. februar 2004 Skrevet 8. februar 2004 ^"haha" Men anyway, det smarteste måtte vel å ha prøvd å fått seg en jobb som lager-gutt på en lokal butikk elns. De fleste butikker opererer med 16års aldersgrense på grunn av sikkerhet med diverse maskiner o.l., men det skader jo ikke å prøve.
b0berg Skrevet 8. februar 2004 Forfatter Skrevet 8. februar 2004 ja kanskje man prøver det. Men er det noen som vet hvor mye peng man får, sånn ca?
obese Skrevet 8. februar 2004 Skrevet 8. februar 2004 det er mange mange måter å tjene penger på. måter jeg har tjent penger på er: - stipend. hvis ud går på biblotektet og låner "stipend og legat-håndboken" kan du søke på massevis av stipender, bare du skriver en bra søknad er sjansen bra hvis du søker på nok fond. - jobb. ting du kan jobbe med er: - avisbud. - hotell (vask, oppvask, osv) - rimi/rema osv. - webdesign og sånt går det ann å jobbe med, men det er utrolig vanskelig å tjene penger på oppdrag annet enn du får fra vennlige bekjente. - stjele, selge dop osv. mange som gjør det. de samme dør som regel før de er 25. som flere av kompisene min på ung.d.skolen f.eks. - skrive. er du flink å skrive, er det mulig å få jobb i lokalaviser og sånt. hvis du kopierer et format er det lett å skrive en artikkel eller to. du må bare tørre å spørre om jobb. - foreldre. ikke undervurder hvilke kontakter de har. da er det MYE lettere å få jobb. også kjente og sånt. - www.finn.no www.deltidsjobb.no www.adecco.no www.manpower.no - du kan jobbe på sykehus, gamlehjem osv med forefallen arbeid. du kommer til å bli utnytta max og ikke tjene mer enn ca 50-60 kr i timen hvis du begynner å jobbe. det er bare sånn det er å være ung. ingen vil ansette deg hvis du ikke er villig til å jobbe hardt og jobber for lite penger. sorry, men sånn er verden.
PT Skrevet 8. februar 2004 Skrevet 8. februar 2004 ja kanskje man prøver det. Men er det noen som vet hvor mye peng man får, sånn ca? Jeg fikk 72.50 kr når jeg jobbet på rimi som 14-åring. Fikk jobb der gjennom skolen.
Gjest Slettet+9817234daf Skrevet 8. februar 2004 Skrevet 8. februar 2004 Webdesign! Blir fort gryn og grunker av det Men så koster software gryn og grunker også
b0berg Skrevet 8. februar 2004 Forfatter Skrevet 8. februar 2004 Webdesign! Blir fort gryn og grunker av det Men så koster software gryn og grunker også behøver ikke koste en ting
b0berg Skrevet 8. februar 2004 Forfatter Skrevet 8. februar 2004 - stipend. takk fårr tipse, skal se på biblioteket her om de har den/be de om å bestille den
Gjest Slettet+9817234daf Skrevet 8. februar 2004 Skrevet 8. februar 2004 Webdesign! Blir fort gryn og grunker av det Men så koster software gryn og grunker også behøver ikke koste en ting Hvis du vil holde deg på rett side av loven that is.
sega Skrevet 8. februar 2004 Skrevet 8. februar 2004 gå rundt til alle i bygda og spør om å få 10 kroner fra hver av dem HAHAHAH *dette av stolen* overtrøtt bløtkake humor
Delvis Skrevet 8. februar 2004 Skrevet 8. februar 2004 først et spørsmål: Har du evner innen noe? (musikk, skuespill, snekring, maling..) benytt de evnene på en eller annen måte. Finn en måte å begynne i det småe, så får du etterhvert støtte fra andre og så kommer snart mulighetene.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå