charnobo Skrevet 29. oktober 2025 Skrevet 29. oktober 2025 Noen som har importert Xiaomi 17 fra Kina og kan dele erfaringer om den kinesiske versjonen fungerer bra i Norge og om alle apper som BankID, vipps etc fungerer?
SpaceHog Skrevet 29. oktober 2025 Skrevet 29. oktober 2025 (endret) Buying a Xiaomi 17 Pro From China? Here’s What Could Go Wrong By Gizchina / 10/17/2025 / https://reads.alibaba.com/buying-a-xiaomi-17-pro-from-china-heres-what-could-go-wrong/ Endret 29. oktober 2025 av backtoback
Trulss Skrevet 29. oktober 2025 Skrevet 29. oktober 2025 Hvor mye er det å spare på å kjøpe den der kontra i Norge?
charnobo Skrevet 29. oktober 2025 Forfatter Skrevet 29. oktober 2025 7 minutes ago, Trulss said: Hvor mye er det å spare på å kjøpe den der kontra i Norge? Global versjoner er ikke lansert, så det blir vanskelig å regne på. Ifjor ble forrige modell (15) lansert på høsten i Kina og på våren året etter i Europa (15 og ultra modell), og EU modellene har ikke den største lagringskapasiteten, for 1TB er forbeholdt kinesere. Også batteristørrelsen ble redusert når 15 ble lansert i EU. Pro og Max versjonene med skjerm bak forventes ikke å bli lansert i Europa, så de fleste som kjøper fra Kina, velger disse modellene ut fra videoer på youtube. Jeg tenker på den normale modellen, 6,3 tommer som er mer kompakt, med 1 TB lagring og 7000 mAh. Har lest artikkel om advarsler fra gizchina og er inneforstått med begrensninger og mer jobb for å installere play store, men det finnes videoer hvor man gjøre kinesisk versjon mer vestlig:
freedomseeker Skrevet i går, 00:05 Skrevet i går, 00:05 (endret) Det ligger en exploit ute nå som gjør at man kan låse opp bootloaderen på Xiaomi telefoner med SD Elite Gen 5. Har selv gjort det, og installert EEA-ROM på den. Telefonen kostet 11k fra Kina, så der sparte jeg 6-9k. Det eneste man må være obs på, er at telefonen ikke kan være oppdatert med februar-patchen. Så hvis man vurderer å gjøre det samme, begynner det å haste. https://xdaforums.com/t/free-xiaomi-17-series-redmi-k90-pro-max-bootloader-unlock-no-disassembly.4781471/ Endret i går, 00:06 av freedomseeker
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå