Gå til innhold

Stortingsvalget 8.september 2025


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)
BadCat skrev (8 minutter siden):

KRF hadde vært noe hvis de ikke hadde vært så tafatte. Jeg kunne hatt tro på et nytt kristent parti og ei ny kirke.

Ever never med ditt humør.. ^^

Endret av Jarmo
Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)
21 minutes ago, Tussi said:

Kanskje Konservativt er for deg da? Jeg får KrF på topp på alle valgomater jeg har tatt

Klart, men jeg stemmer ikke på partier som havner i samlekategorien "andre".

Jeg har stemt FrP selv om det ikke er mest forenelig med mitt syn på saker, styre og stell. KrF har kunne ha vært et alternativ, men jeg synes at de har kokt krafta ut i kålen ved å satse på prinsippsaker og interne feider.

FrP har ikke vært et parti for meg siden før Siv Jensen var på Bilderberg-møtet. Vi snakker 20 år.

Endret av BadCat
  • Innsiktsfullt 1
Skrevet
Lemongrass skrev (3 timer siden):

Rent statistisk kan jeg ikke se for meg at venstresiden vinner valget nå. Jeg kan ikke se for meg at variasjonen mellom stortingsvalget og skolevalget skal være så stor. Regnestykket går ikke opp.

Husk, at av de som går på VGS så er cirka bare halvparten stemmeberettigede, og det er snakk om 18 og 19 åringer. En veldig liten gruppe i forhold til befolkningen ellers. 

Skrevet
2 minutes ago, leticia said:

Husk, at av de som går på VGS så er cirka bare halvparten stemmeberettigede, og det er snakk om 18 og 19 åringer. En veldig liten gruppe i forhold til befolkningen ellers. 

Du skal ikke se bort fra at foreldre lar seg påvirke av kidsa. Det er ikke alle foreldre som følger med i politikken og ungdomene blir tvunget til å sette seg inn i det gjennom skolen.

Skrevet
iGlenn skrev (5 minutter siden):

KrF har mye bra på programmet for oss småbarnsforeldre syns jeg, men er vel bare valgflesk som blir brutt uansett. 

KRF har veldig mye bra for småbarnsforeldre, jeg støtter f eks skattereduksjon per barn. Men jeg støtter IKKE f eks at foreldre skal kunne jobbe 80% med 100% lønn, likt skal være likt

  • Liker 1
Skrevet
ps5 skrev (1 time siden):

Erna skulle sett sin besøkelsestid at hennes tid var utgått. Gjerne for et år siden. Hun vant debatten i dag, men tilliten er borte og kan ikke gjenvinnes.

edit: feil begrepsbruk grunnet svakhet i tidligere norsk utdanningssystem.

 

Tussi skrev (1 time siden):

Ja, jeg synes hun gjorde en kjempejobb idag

Enig med dere, jeg "kåret" også henne til dagens vinner ;) 

  • Liker 1
Skrevet
BadCat skrev (2 timer siden):

Hvordan ligger dere av an på kjøttkakeindeksen? Jeg spiser det to ganger i uka, bestemors oppskrift.

Har ingen aning - kan gå kjempelenge mellom hver gang, men når jeg først kommer i gang kan jeg ha det jevnlig, for så at det går lang tid igjen. Men interessant at SP og Venstre byttet side, har alltid ment at SP er et konservativt parti. 

Skrevet
BadCat skrev (14 minutter siden):

Du skal ikke se bort fra at foreldre lar seg påvirke av kidsa. Det er ikke alle foreldre som følger med i politikken og ungdomene blir tvunget til å sette seg inn i det gjennom skolen.

Jeg tenker heller det er motsatt, at ungdommene får seg en aha - opplevelse etter å ha snakket med foreldrene. Men greit når ungdommer har egne meninger også. Hos oss så har halvdelen av dem landet ned på rød side, og den andre halvdel på blå. Vi selv er en rød og en blå i utgangspunktet, (selv om jeg landet på grønn i år). 

Skrevet

   image.thumb.png.4cc4af64019a31c35d15478f1cf10332.png

Her må hun nok reflektere litt. Trygghet er noe man bytter bort proporsjonalt med at man får frihet. Det går ikke at begge enhetene øker.

Skrevet

Vi bytter bort frihet for å få trygghet hele tiden, men blir ikke tryggere av den grunn.

Norge har tidligere hatt en tillitskultur, man sa at "det er typisk norsk å være god."

Med åpne grenser har vi ikke lengre denne tilliten til hverandre. Politibevæpning, datalagringsdirektiv, økte utgifter til vakthold og sikkerhet over alt.

Det går an å ha både frihet og trygghet, men dette er ikke forenelig med dagens politikk. Hvis vi vil ha mer kriminalitet, må vi også ha mer håndheving. Jeg ville foretrekke å redusere begge deler.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...