Gå til innhold

Vann inni vaskemaskin....


sokken86

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei, jeg leier et sted og skulle akkurat til å vaske klær i maskinen, da oppdager jeg at det er vann i maskinen. Det er vel ikke normalt? Aldri opplevd dette. Ikke lenge siden vi fikk ny vaskemaskin heller. Skrudde også på varmeovnen som er montert på veggen av en eldre type. Da ser jeg at det er kommet noen svarte striper på panelen på veggen. Hva gjør jeg med det? 

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Det er en pumpe som vanligvis tømmer maskinen etter vask. Det kan være en tett slange / filter et sted som hindrer at vannet renner ut eller så kan pumpen være gåen. Sjekk i manualen for din vaskemaskin. 

Endret av Locrin
Skrevet

Åpne opp filteret til pumpa på vaskemaskinen. Er som regel en luke forran på maskinen. Som oftest er filteret tett slik at maskinen ikke klarer å pumpe ut vannet

  • Liker 1
Skrevet

Tannpirkere eller hår som har fylt eller sneket seg forbi filter kan lett stoppe maskinen fra å tømme seg.  

Sjekke filter er første punkt (etter evt forsøke det enkleste først - dvs tømme-program som de fleste maskiner har)

Skrevet

Vaskemaskinen her har mulighet for å ta ut vasken uten at vannet er pumpet ut. Fint til f.eks å drypptørke gardiner. Kanskje forrige bruker benyttet det og glemte å tømme maskinen etterpå? 

Om det ikke hjelper å sette på utpumping/sentrifugering, bør du ta kontakt med eier. Samtidig høre ang. stripene på veggen.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...