Hallo111 Skrevet 26. august 2018 Skrevet 26. august 2018 Hei. Jeg vil gjerne ha litt mer sot av bilen min. Rett og slett att den skal ryke svart. Hvordan går jeg fram? Dpf og originalt eksosanlegg fjernet.
kremt Skrevet 26. august 2018 Skrevet 26. august 2018 Du må vel bare legge inn et dårlig map med elendige paratetre som trykk, mengde og timing. Hvordan du skal få noen til å lage et sånt map derimot er en annen sak. Ei heller hensikten med å få motoren til å gå minst mulig effektivt.
sedsberg Skrevet 26. august 2018 Skrevet 26. august 2018 Ei heller hensikten med å få motoren til å gå minst mulig effektivt.Dette er da ingenting nytt. Husker du ikke da dette var "in"? 1
Luske_Ludvig Skrevet 27. august 2018 Skrevet 27. august 2018 Jeg kjører elbil og hater å ligge bak eksosbiler som stinker.
Opelduude Skrevet 28. august 2018 Skrevet 28. august 2018 Er det ikke problemer med regkjede på disse motorene? Bare vent til det blir litt slakkere, så får du røyken din.
sedsberg Skrevet 28. august 2018 Skrevet 28. august 2018 Er det ikke problemer med regkjede på disse motorene? Bare vent til det blir litt slakkere, så får du røyken din. Tror det er mellom 2007 og 2010 som har det problemet. Og blir ikke så mye røyk når det ryker.
Luske_Ludvig Skrevet 28. august 2018 Skrevet 28. august 2018 Hva med å legge et lite oljerør ned i eksosmanifold? Fyr med gratis spillolje og sure sokker!
Styrmann Smisk Skrevet 28. august 2018 Skrevet 28. august 2018 Hva enn trådstarter velger å gå for her så er jeg sikker på en ting: det kommer til å bli kjempetøft
kremt Skrevet 28. august 2018 Skrevet 28. august 2018 Ja han blir tøffest i gjengen Apropos dette, en gammel kjenning satte inn dyse for spylervæske omtrent midt på eksosanlegget sitt. Han sprøytet inn et halvminutt, lot det godgjøre seg et par minutter, og så ga full gass. Røykla en hel bensinstasjon sånn at brannvesenet ble tilkalt, helt sykt hvor det røyka. Noe slikt er mye enklere å gjøre enn å begynne å tukle med motoren.
Luske_Ludvig Skrevet 28. august 2018 Skrevet 28. august 2018 ? må da være petroleum for at lukten skal stå i stil
sedsberg Skrevet 28. august 2018 Skrevet 28. august 2018 Sleng litt sand eller metallspon og olje ned i sylinderne og kjør motoren i fri på turtallsperra en stund. Du riper da opp sylinderveggene og stempelringene og får bilen til å brenne motorolje, noe som kan ryke noe jævlig. Og bare håp at ikke motoren selvdestruerer. (Google diesel runaway). 1
Hallo111 Skrevet 30. september 2018 Forfatter Skrevet 30. september 2018 Enormt med komikere her. Bilen ryker svært som bare det og er definitivt tøffeste i gata;)
Styrmann Smisk Skrevet 30. september 2018 Skrevet 30. september 2018 Ja det er garantert kjempestilig.
Snylter Skrevet 30. september 2018 Skrevet 30. september 2018 Dette lover ikke godt for menneskeheten.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå