Gå til innhold

Her hopper han fra 39.000 meter


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Så alt for oppskrytt. "redaksjonen" dere fulgte åpenbart ikke med på det som ble sagt før hoppet, det ble sagt at han kom til å miste kontrollen en viss tid.

Gjest medlem-105082
Skrevet (endret)

Så, brøt han lydmuren?

 

Han fikk en hastighet på 1,24 mach. Med andre ord, han brøt lydmuren, ja.

Endret av medlem-105082
Skrevet (endret)

Så han er det første mennesket til å noensinne bryte lydmuren?

 

EDIT: Jeg mente å legge til "på egen maskin", men NSBs varierende nett hindret meg.

Endret av Coffey
Gjest medlem-105082
Skrevet

Han er den første uten noen hjelpemidler som innebærer motorkraft. Eneste han fikk hjelp av her var tyngdekraften.

Skrevet (endret)

Så han er det første mennesket til å noensinne bryte lydmuren?

 

Han er det første menneske til å bryte lydmuren under fritt fall.

 

Jeg satt og fulgte med fra start til slutt, og er full av beundring for disse våghalsene som utsetter seg for slike ting.

Må være en ubeskrivelig følelse når den døra åpnes og man stiger ut på den lille plattformen.

Endret av archongamer
Skrevet (endret)

Neil deGrasse Tyson postet dette på Facebook: "About that edge-of-space Jump: A coresponding fall to a schoolroom globe begins 1 millimeter above its surface. I'm just saying".

 

Shit.

Endret av Coffey
Skrevet

Noe å tenke på: Red Bull er i senere tid blitt veldig glad i å gå inn med penger i ekstremsport, men alt de sponser virker gjennomregissert, timet og tilrettelagt. Jeg tror ikke de ville være bekjent med å backe en Darwin Awards-kandidat, og derfor er jeg nokså sikker på at risikoen ved dette er kraftig hausset opp.

Skrevet (endret)

Bare det å oppholde seg i omgivelser som han var i er en stor risiko, for ikke å snakke om alt som kan gå galt både på vei opp og ned.

Denne mannen har planlagt akkurat dette de siste 5 årene, tett fulgt av BBC som lager en dokumentar om han og med støtte fra Red Bull.

At det var nøye regissert tror jeg har vel så med BBC sin produksjon å gjøre, og for å skape nok oppmerksohet til å kanskje betale tilbake noe av det som det har kostet å finanisere dette sirkuset.

Endret av archongamer
×
×
  • Opprett ny...