Gå til innhold
Trenger du hjelp med PCen? Still spørsmål her! ×

Kjæresten min har problem med data som slår seg av


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hva kan dette være? Laptopen slår seg av når vi er på Skype, når hun tar ut batteriet og setter det inn igjen så går det å slå på igjen.

 

Noen som har noen tips til hva hun kan gjøre, evnt et program hun kan kjøre for å finne evnt feil?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hei. Hvis hun har PC`en sin stående stortsett bare på en plass og stortsett bare i ro så ta ut batteriet og bruk bare strømmen. Fungerer naturligvis veldig fint. Gjør det nesten alltid på mine laptoper selv.

Hvis du lar strømmen og batteriet stå i 24/7 så tar du tilslutt knekke på batteriet. Alt for mange som forresten ikke vet det og det er dumt.

  • Liker 1
Skrevet

Holder pc'en seg på hele tiden etter at hun har tatt ut batteriet og skrudd på pc'en igjen?

Høres ut som et varmeproblem for min del. Som det er sagt, ta ut batteriet og bruk bare strøm.

Skrevet

Kan være at PC'en går varm. Kjøp en boks med lufttrykk og rens vifta. Hadde et lignende problem med min bærbare Asus PC.

Skrevet

om maskinen ikke er særlig varm, kan det være feil på en av minnebrikkene også. I windows 7 ultimate og kanskje andre versjoner har du minnetestprogram i Administrative tools eller du kan også bare søke etter memtest på nett og laste ned open source alternativ.

 

Fant selv ut at ene minnebrikken på laptopen til dama mi hadde feil og det også var sporadisk bare avslutt av maskinen når hun holdt på med feks Skype og lignende.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...