Gå til innhold

Prøver Moonlight for å se Tv2 Sumo: Funker ikke!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg bruker Linux Isadora Mint. Har prøvd å se på TV2 Sumo ved å installere Moonlight 4, men får opp feilmeldingen i vedlegget under. Noen som har tips??

post-262341-0-38232100-1319373524_thumb.png

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hva med mandriva powerpack eller suse enterprise, redhat enterprise?

 

Har faktisk ikke prøvd, men er muligens noe med pantenter å gjøre.

Skrevet

Hva med mandriva powerpack eller suse enterprise, redhat enterprise?

 

Har faktisk ikke prøvd, men er muligens noe med pantenter å gjøre.

Har ikke noe med distribusjon å gjøre, kun med Moonlight. TV2 Sumo er Silverlight basert og Moonlight henger (dessverre?) en del etter. Så hvis det er for ny Silverlight funksjonalitet så er det (nesten?) garantert at det ikke fungerer i Moonlight.

Skrevet

Dette har vel ikke stort med funksjonalitet å gjøre, men heller umuligheten av å inkludere DRM i en open source-pakke.

 

Burde i teorien ikke være vanskeligere enn at MS lager en binærblobb som kan lastes dynamisk av Moonlight, men..

Skrevet
Burde i teorien ikke være vanskeligere enn at MS lager en binærblobb som kan lastes dynamisk av Moonlight, men..
Du HAR faktisk mulighet til å laste ned properitære ting i Moonlight, men dette er vel codecs hvis jeg ikke husker helt feil.
Skrevet

Send mail til TV Sumo sin support! Det er viktig at disse får tilbakemeldinger om hva som ikke fungerer og jo flere linux-folk som sender dem mail jo større er sannsynligheten for at det kommer på plass skikkelig linux-støtte.

  • Liker 4
Skrevet

Jeg fikk refundert mitt kjøp av tv2 sumo gull abo for et par år siden når jeg bare hadde tilgang til en Linux distro. Sa klart ifra hva jeg syntes om den elendige støtten. Det er bare latskap hele greia

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...