Gå til innhold

Tollfri import opptil 1000kr!


Bardot

Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Er FRP det eneste partiet som ønsker å øke 200-kr grensen til 1000NOK?

Gud hvor den 200kr grensa har irritert meg. Med FRP vil jeg endelig kunne kjøpe bl.a. spill opp til 1000NOK tollfritt fra utlandet. Jeg har stemt FRP.

Endret av datating
Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

200 kr grensa er ivertfall grovt utdatert, man får jo knapt kjøpt noe mer verdifullt enn en 1/3 spill før tollvesenet legger til kraftige straffe gebyrer.

Endret av -sparks-
Skrevet
Dei raudgrøne ville i alle fall heve grensa før veit eg, men kva standpunkt dei har i dag veit eg ikkje.

De har gått bort ifra det. Bare nok et løftebrudd. Ingen respekt for oss spillere. :D

Skrevet

Man kan vel også legge til at blant annet SV var for dette før forrige valg - du ser hvor det har ført oss. Ellers kan det nevnes at ofte lønner diverse kjøp seg til og med etter at gebyrer og avgifter er lagt til.

Skrevet

Noe feil plass å poste dette. Har bare to ting å si:

1. Ja jeg ønsker at 200 kr grensen blir hevet.

2. Jeg gir ikke fra min stemme på bakgrunn av en liten fillesak som dette.

Skrevet

Ein sak som drar stemmer, men aldri blir gjennomført. Det er store summar det er snakk om her dersom me kan handle frå utlandet opp til 1000,- utan å betale moms. Om FRP kjem i regjering vil det ikkje være aleine, då vil dei argumentere med at det må bli eit kompromiss og heile greia går i dass.

Skrevet

Det er slått sammen 3 tråder som hadde akkurat samme innhold, bare rettet mot spill, film og godis.

Tråden flyttes også til et litt mer passende forum.

Dette innlegget skal ikke kommenteres; reaksjoner tas på PM.

Skrevet

For meg så synes jeg selvfølgelig grensen burde blitt hevet, men hva skjer med nettbutikkene i Norge da? Hvem handler ikke ting fra utlandet til nesten halve prisen?

Skrevet

Trur du den største kungegruppen er fra 10-14 år på nettet?

Folk kommer til å høre mer om utenlandske nettbutikker om denne grensen går opp.

Ta for eks VG, dem hadde en artikkel med mange forskjellige britiske nettbutikker da £ lå under 10,- i fjor.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...