Lenne Skrevet 6. august 2009 Skrevet 6. august 2009 (endret) Hei! Jeg vil altså vite hvordan dere åpnet skallet på en banan! Kunne vært morsomt å sammenligne de ulike metodene. Selv har jeg aldri klønet noe særlig med det, men har likevel prøvd å forbedre teknikken med årene. Fyr løs! Må nesten legge til min også, da. Før pleide jeg å lage rifter i skallet med neglene slik at jeg lettere kunne dele skallet og rive det av. Nå klemmer jeg bare på den brune tuppen nederst. Den splitter seg lett, og skallet deler seg. Så er det bare å dra det av. Endret 6. august 2009 av Lenne
Puke Nukem Skrevet 6. august 2009 Skrevet 6. august 2009 (endret) Knekker av splinta på toppen og ruller skallet nedover i tre deler Endret 6. august 2009 av Tom Ølboks
Niram Skrevet 6. august 2009 Skrevet 6. august 2009 Knekker av splinta på toppen og ruller skallet nedover i tre deler Second that.
Lenne Skrevet 6. august 2009 Forfatter Skrevet 6. august 2009 Selv klemmer jeg den lille, brune tuppen nederst til den splitter seg. Deretter deler hele skallet seg og jeg kan rive det av.
Gjest Slettet+981287349 Skrevet 6. august 2009 Skrevet 6. august 2009 (endret) Holder i stilken og vipper bananen nedover, så drar jeg av skallet. Men skal prøve denne nestegang: Endret 6. august 2009 av Slettet+981287349
Lenne Skrevet 6. august 2009 Forfatter Skrevet 6. august 2009 Jeg bare måtte ta meg en banan for å prøve å dra av toppen på den. De er litt seige å få av, syns jeg.
Palme Skrevet 6. august 2009 Skrevet 6. august 2009 Jeg brekker den alltid i 2 for å så renske fra midten og ut. Funker meget greit egentlig!
Nopros Skrevet 6. august 2009 Skrevet 6. august 2009 Knekker av splinta på toppen og ruller skallet nedover i tre deler Men skal prøve den andre metoden neste gang jeg spiser en banan
Zeph Skrevet 6. august 2009 Skrevet 6. august 2009 Knekker splinten og drar den ned. Et ikkje den bruke delen heilt nederst i banana så å åpne den i andre enden er ikkje aktuelt. Då må eg først ta av den delen og kaste. Har sjeldan problemer med å åpne ei banan. Eg oppbevarer dei i kjøleskap og kjøper kun modne bananer. Det er dei grøne og overmodne som kan være vanskelege å åpne. Sjølv då er det ikkje noko problem.
Spetz Skrevet 6. august 2009 Skrevet 6. august 2009 (endret) Bruker to teknikker: 1. Holder den i splinten og slenger den hardt framover, uten å miste den, slik at skallet sprekker, så skrelles den i tre deler. 2. Har jeg kniv tilgjengelig lager jeg et hakk med splinten og skreller den i tre deler. Endret 6. august 2009 av Spetz
Vertical^ Skrevet 6. august 2009 Skrevet 6. august 2009 Knekker av splinta på toppen og ruller skallet nedover i tre deler +1 Alltid gjort det.
multisync Skrevet 7. august 2009 Skrevet 7. august 2009 I do it like the monkeys Alle ser rart på meg når jeg gjør det riktignok...
Bikkebakke Skrevet 10. august 2009 Skrevet 10. august 2009 (endret) Knekker av splinta på toppen og ruller skallet nedover i tre deler Samme her, og har eigentleg med nærmare ettertanke aldri hatt problem med å opne ei banan... Endret 10. august 2009 av Bikkebakke
Bytex Skrevet 10. august 2009 Skrevet 10. august 2009 Skulle bare gjort som apene gjør. Ete hele greia med skallet på. Er bare på tegnefilmer at aper skreller bananen først.
Left Blank Skrevet 10. august 2009 Skrevet 10. august 2009 vis den er for myk sa kan man ikke brekke av toppen da. da odelegger man toppen av bananen. jeg bruker neglen og lager en rift, sa drar toppen ned >p
Speik Skrevet 10. august 2009 Skrevet 10. august 2009 Skulle bare gjort som apene gjør. Ete hele greia med skallet på. Er bare på tegnefilmer at aper skreller bananen først. Der tar du feil. Aper skreller bananene
Bytex Skrevet 11. august 2009 Skrevet 11. august 2009 Nope, jeg så på apeprogram på National Geographic, de tygde bananen i to og spiste alt sammen i to jafs. Hvertfall bavianene jeg så på.
Mikkel™ Skrevet 11. august 2009 Skrevet 11. august 2009 Lager ett rift rett under splinten, knekker den bakover og trekker den så ned i 3 deler.
Sameboe Skrevet 12. august 2009 Skrevet 12. august 2009 Altså banan med skall funker det (spiste det på lan engang, var konk, smakte ikke ille, ble bare litt tørr i munnen av skallet) Men spiser jo den helst uten da
Trynemjoel Skrevet 12. august 2009 Skrevet 12. august 2009 Jeg åpner den fra bunnen av, fungerer hver gang i motsetningen til å knekke den i stilken som jeg føler de fleste har til vane for å gjøre.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå