Gå til innhold

Billig mat for en fattig student


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)
Brød + hapå og vann.

 

Kneip/grov brød ca 12kr = 20skiver = 2dager med mat

Hapå ca 15kr

vann = gratis.

 

Dvs. du får en utgift på ca 50kr i mnd.

Hvordan får du det regnestykket til å gå opp, egentlig?

15 x 12 = 180kr = brød pr. måned. (Dine tall)

Hapå: Om du kun spiser brød med Hapå må du ha en del glass i måneden. Skal vi si for 100kr +?

Og vann er gratis, der har du helt rett. :)

 

Altså blir det mer 300kr måneden enn 50. Lite det også, seff. :)

Endret av Right
Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Daså.

 

Ett glass i uken? Når man bare spiser brød med Hapå? :hmm: 140 skiver med Hapå i uka?

Endret av Right
Skrevet

Har ikke lest hele tråden, så skyt meg om noe lignende har blitt nevnt før:

 

 

Ca 1-1,5 kilo poteter

2-3 bokser bønner i tomatsaus

1-2 bokser hakket tomat

1 boks mais

1 boks erter

1-3 rå rød-løk

Ca 400g kjøttdeig (storfe)

Dugelige mengder salt og pepper

 

Stek kjøttdeig, kok poteter. Bland resten i en stor gryte (hakk løken grovt), tilsett kjøttdeig når den er ferdig stekt og kok i 5-10 minutter. Når potetene (kokes med skallet på og litt salt i gryta) er ferdig kokt, mos dem og tilsett pepper, smør og litt melk (skal veldig lite melk/smør til, kanskje 50g smør og 1dl melk).

 

Serveres gjerne med brødskiver (loff/lyst brød smaker best) med smør/margarin.

Skrevet

Lukttest. Lukter den ille, ikke bruk den, men mest sannsynlig er den god. Om ikke bedre.

 

Absolutt ikke nødvendig å steke den to ganger, med mindre du er veldig glad i stekesmak.

Skrevet
Daså.

 

Ett glass i uken? Når man bare spiser brød med Hapå? :hmm: 140 skiver med Hapå i uka?

Sandwich teknikken: Smør på en skive og en annen over :D

Skrevet
Daså.

 

Ett glass i uken? Når man bare spiser brød med Hapå? :hmm: 140 skiver med Hapå i uka?

Sandwich teknikken: Smør på en skive og en annen over :D

Men da må man ha mer på, jo! Kan du ikke teste det ut i en uke? :!:

Skrevet

ps:250 kr er ikke umulig i månden. har selv levd for 200 kr.

 

men siden du mener dette er greit så får du kjøpe deg store pakker med pomfrit,first price pølser osv...(personlig ville jeg nok aldri levd på sånn mat i ett år)

 

jeg levde som regel på pasta,ris.first price rundstykker,haregryn og vann

Skrevet
Hvordan i all verden greier du å bruke så mye?

Prøver man å spise relativt sunt og variert, så er det ikke akkurat noe problem, dessverre.

Skrevet

700kr i uken i mat er ikke så mye, jeg har syk apetitt og jeg spiser sikkert for 700kr uka jeg også. jeg spiser gjerne mat for to personer.

 

men om du skal ha billig mat så er jo knekkebrød og hvitost en billig kombo da

Skrevet (endret)
Hvordan i all verden greier du å bruke så mye?

Da har jeg ikke reknet med resturantbesøk, kinamatbestillinger og "snack" ved kiosken..

 

Netto på matutgifter er ca 1000-2000kr i uken.. :cry:

Endret av Vaio

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...