Gå til innhold

Ødelagt skjermkabel


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har klart å bøyd de fleste pin'ene på skjermkabelen min (ikke spør meg hvordan :oops: ) og selvfølgelig er skjermen av den typen der kabelen er montert fast i skjermen, og ikke lar seg bytte med det første .... Er det noen som vet om det går an- og evt. hvordan man kan bytte dette på en slik skjerm?

 

Jeg er ganske grønn på området lodding, og tukling med små kabler osv. så en enkel løsning hadde vært fint :D

 

Takk.

 

-apollox

Videoannonse
Annonse
Skrevet

har skrudd inni noen skjermer, og det er slik at i mange skjermer hvor kabelen ikke har festepunkt på baksiden, pleier det å være et festepunkt som skal la seg lett løsne på innsiden

Skrevet

Du finner en ny skjermkabel ved å snoke litt rundt hos Elkjøps og Experts avfallsplasser. Der finner du kasserte skjermer med kabel som er OK.

 

Kabelen med plugg kan du bruke til din skjerm, men det er ikke sikkert at fargemerkinga på lederne er lik merkingen på kabelen i din skjerm, så det er et fagarbeide å skifte denne.

Hør med en yrkesskole eller bruk en radio/TV-forhandler.

Skrevet

Hvis du er litt fingernem og såfremt ingen av pinnene er brekt, så

er det vanligvis en smal sak og rette dem ut igjen.

Jeg har rettet ut hundrevis av pinner opp igjennom åra, både på kabler og kort.

Skrevet
Dette er ikke et råd, men en skjennsel.... Hvor smart kan man bli?

 

Hva mener du med det?? Trenger ikke være idiot for å ødelegge noen pin'er på kabelen... Hvis du ikke har noe bedre å komme med så er det unødvendig å poste...

 

 

 

Må vel levere inn skjermen, åpnet den å så at det ble litt i det vanskeligste laget for meg.... Kabelen var jo jordet både her og der! :shrug:

Skrevet
Min bror klarte det, eneste måten man klarer det på er å være en idiot.

Da har du lite peiling.. alle kan være uheldig. slev en verdensmester.

Råd. visst de ikke er brekt av eller noe.. prøv å bøy dem forsiktig tilbake.. har gjort det mange ganger selv.. og det har vært vellykket :)

Skrevet

tore-: Har fått flere klager på din oppførsel i denne tråden. Du kommer her med med to helt usakelige poster, som også er helt grunnløse og kan betegnes som trakasserende. Trakasering er akseptabelt i dagens samfunn, og naturligvis også på dette forumet. Anse dette som en advarsel.

Skrevet
Da burde vel du som admin vite bedre at slikt taes på priv.msg? Hvorfor jeg ikke gjør det nå er bare for i vise.

Du bør skjerpe deg litt... :evil:

Skrevet

visst de ikke er brekt av eller noe.. prøv å bøy dem forsiktig tilbake.. har gjort det mange ganger selv.. og det har vært vellykket :)

 

Jeg klarte å bøye tilbake alle, bortsett fra én, som brakk :( ...

 

Takk for rådene, men det ser ut som det blir verksted neste :shrug:

 

-apollox

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...