jaycutler Skrevet 6. september 2008 Skrevet 6. september 2008 hei tenkte jeg skulle kjøpe vista ultimate på studentlisens.no, siden det er så billig der. Men åssen vista er det de selger der oem? retail? eller hva? må jeg ha en windowsversjon ifra før for å kunne kjøpe Vista ultimate versjonen de selger?
Hårek Skrevet 6. september 2008 Skrevet 6. september 2008 Det står "upgr.", altså er det Upgrade versjon. Det er ikke OEM. Oppgradering kan installeres på en blank disk, på XP var det slik at man måtte legge inn en gammel Windows CD underveis. Med Vista er det slik at den kan oppgradere seg selv, dvs man installerer bare to ganger og trenger ingen gammel Windows. Det finnes mange bruksanvisninger for dette på nett.
jaycutler Skrevet 8. september 2008 Forfatter Skrevet 8. september 2008 okay. Så den er ikke som oem, at jeg kun kan installere den på et hovedkort? så hvis jeg bygger ny pc eller bytter ut hk, så funker vista på det å?
Vikdal Skrevet 8. september 2008 Skrevet 8. september 2008 Før du kjøper så hør med ditt studiested om de har MSDN avtale med MS. Kanskje du kan få det gratis
jaycutler Skrevet 8. september 2008 Forfatter Skrevet 8. september 2008 Før du kjøper så hør med ditt studiested om de har MSDN avtale med MS. Kanskje du kan få det gratis hmmm, ja det må jeg sjekke, artig om jeg får det gratis ja Mange studiesteder som har en sånn avtale?
Blåbær Skrevet 8. september 2008 Skrevet 8. september 2008 UiO har det ihvertfall, hvor hører du til?
jaycutler Skrevet 8. september 2008 Forfatter Skrevet 8. september 2008 Går på BI, og der skal man jo betale alt selv. så tviler på de har en sånn deal...
Blåbær Skrevet 8. september 2008 Skrevet 8. september 2008 Vel siden du går på BI regner jeg nesten med at du har lomma full av penger allerede så det bør ikke være noe problem da.
jaycutler Skrevet 8. september 2008 Forfatter Skrevet 8. september 2008 Vel siden du går på BI regner jeg nesten med at du har lomma full av penger allerede så det bør ikke være noe problem da. hehe, du regner med det ja. må være lit økonomisk vettu, så kjekt å få det gratis
Blåbær Skrevet 8. september 2008 Skrevet 8. september 2008 Bare for å rette litt selv på meg, man får vista business gratis. Ikke vista ultimate. Eventuelt windows server 2008 som er vel nesten enda bedre enn vista ultimate.
jaycutler Skrevet 8. september 2008 Forfatter Skrevet 8. september 2008 Bare for å rette litt selv på meg, man får vista business gratis. Ikke vista ultimate. Eventuelt windows server 2008 som er vel nesten enda bedre enn vista ultimate. har hørt en del snakk om det der at man burde velge vista home premium(tror det var det) istedet for ultimate. hvorfor det? Hva som er så dårlig med ultimate? eventuelt bra med premium eller win server 08?
Vikdal Skrevet 8. september 2008 Skrevet 8. september 2008 Her har du de forskjellige versjonene i litt kort sammendrag. Når det gjelder Premium vs Ultimate så er det vel i store trekk den mediacenter delen du ikke får med i Ultimate. Pluss noe annet småtteri (??). Jobba i en dataforetning da Vista kom ut, og det er det jeg kommer på i farten når det gjelder de STORE forskjellene. Om jeg ikke husker helt feil så må du også ha enten "Business" eller "Ultimate" for å kunne melde maskina inn i et domene. Skrevet litt ut i fra "husk" dette her...
jaycutler Skrevet 10. september 2008 Forfatter Skrevet 10. september 2008 trodde lissom ultimate skulle ha alt jeg da, siden det er den "ultimate versjonen". Men det mediacenter greiene er jeg ikke så interresert uansett, så da burde vell ultimate være bra nok for meg? eller?
morgan_kane Skrevet 10. september 2008 Skrevet 10. september 2008 Vista enterprise kan meldes inn i domene. trur den er nokså lik bussines.
jaycutler Skrevet 10. september 2008 Forfatter Skrevet 10. september 2008 ja ser nå ut som ultiamte har alt(etter en liten sjekk;p) så jeg går nok for ultimate versjonen. hvis det ikke er noen som har motforestilling mot det
Fred7555 Skrevet 10. september 2008 Skrevet 10. september 2008 Ultimate har alt, det er en samlet pakke med alt fra alle de ulike versjonene. Inkludert Media-Center såklart. Forskjellen mellom Home Premium og Ultimate, er at Home Premium er mer en hjemme PC, men Ultimate er hjemme+jobb. Hvis du bare skal ha jobb, ikke noe annet med PC'en, er business best, men om du skal begge, er Ultimate veien. Som sagt, kan du se forskjellene mellom de ulike versjonene her
jaycutler Skrevet 17. september 2008 Forfatter Skrevet 17. september 2008 Noen som vet om vista versjonen på studentlisens.no er 64bit el ikke? kan ikke se noen info om den er det eller ei
Blåbær Skrevet 18. september 2008 Skrevet 18. september 2008 Windows Vista Business Upgr. (32-bit) Norsk DVD Hva var det du ikke så?
jaycutler Skrevet 18. september 2008 Forfatter Skrevet 18. september 2008 Windows Vista Business Upgr. (32-bit) Norsk DVD Hva var det du ikke så? aah...hehe Noen som trenger briller tydeligvis
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå