occissor123 Skrevet 5. september 2008 Skrevet 5. september 2008 Har kjøpt en 125cc Aeon cobra atv, registrert som lettmotorsykkel. Er det en modell som kan kjøres på motorvei? Er den lett å trimme? Sitter visstnok en plombering i forgasser og eksos, kan de fjernes? Har ikke mye peiling på sånt...
.Butthead. Skrevet 5. september 2008 Skrevet 5. september 2008 Har du registrert den nå, eller skal du? For mener at du ikke kan regge som 125 på atv.
Jøtul Skrevet 5. september 2008 Skrevet 5. september 2008 vet du ikke hva som må gjøres, så har du ikke kunnskap nok til å utføre operasjonen først må jeg vite om det er 2 eller 4-takts motor, er det 4-takt(noe jeg antar), så skaff grovere eksosanlegg, og ta ut forgasseren og se om du får stemplet helt opp, hvis ikke, så kan du se om det ligger noe å sperrer, da må du sikkert justere forgassernåla også. men mitt tips er å la den være som den er "if it aint broken, dont fix it!"
occissor123 Skrevet 5. september 2008 Forfatter Skrevet 5. september 2008 Ok. Men hvordan er det med kjøring på motorvei, er det mulig? Den er registrert, som lettmotorsykkel.
Jøtul Skrevet 5. september 2008 Skrevet 5. september 2008 Ok. Men hvordan er det med kjøring på motorvei, er det mulig? Den er registrert, som lettmotorsykkel. ja, det er lovlig, kun moped og traktor som ikke får kjøre på motorvei
duligot Skrevet 16. oktober 2008 Skrevet 16. oktober 2008 Kan du scanne inn vognkortet eller ? Er det blitt lov nå xD?
Khaffner Skrevet 16. oktober 2008 Skrevet 16. oktober 2008 Jeg trodde alle firehjulinger med mer enn 50ccm sylinder eller tyngre tørrvekt enn 150kg måtte registreres som bil? Har trådstarter seriøst fått registrert den som lettsykkel?
.Butthead. Skrevet 16. oktober 2008 Skrevet 16. oktober 2008 Og traktor.. Men ikke som 125, det er jeg ganske sikker på.
duligot Skrevet 17. oktober 2008 Skrevet 17. oktober 2008 Er det noen som vet 100% at det er til dags dato lov å kjøpe en 125 cobra å registrere den som lett mc ?
stich_it Skrevet 17. oktober 2008 Skrevet 17. oktober 2008 (endret) etter det jeg har lest i kjøretøyforeskriftene og flere diskusjoner rundt helt like og lignende emner på dette forumet der lover og regler er blitt nevt og lagt til grunn vil jeg si følgende: på generelt grunnlag registreres firhjulinger enten som moped (når de har lav nok effekt og vekt), eller som bil da iallefall ikke jeg klarer å finne en definisjon/lov/foreskrift som gjør det mulig å registrere et kjøretøy med 4 hjul som motorsykkel. en firhjuling kan registreres som traktor men det er visse krav til å få den registrert som dette også så vidt jeg husker, man skal ha hengerfeste, en viss størrelse på speil og en vis lastekapasitet (det er det jeg klarer å huske sånn umidelbart). angående hastighet på disse kjøretøyene er det vel 30KM/T vis de registreres på svarte skilt (da ikke tillatt å bruke på veg unntatt korte distanser og for å krysse veg) med hvite skilter vet jeg ikke. det er slik jeg tolker og forstår dette. for referanse se kjøretøyforskriften. hvis jeg tar feil bøyer jeg meg i støvet for de som kan bevise det. Endret 17. oktober 2008 av stich_it
Fugitive Skrevet 17. oktober 2008 Skrevet 17. oktober 2008 Kan du scanne inn vognkortet? For en 125cc atv som kan kjøres på lettlappen (A1) er jeg i sterk tvil på at finnes.
.Butthead. Skrevet 17. oktober 2008 Skrevet 17. oktober 2008 Fra Motorscoop.(no) Her er det mange svin på skogen. Flere forhandlere kommer med direkte løgner til sine kunder kun for å selge sine produkter. Det er for eksempel løgn å si at man kan kjøre en ATV på 125 cc med 125 cc lett mc lappen. Her må det bil lapp til. Klasse M 145 Gir ingen førerett for ATV Klasse M 146 Gir førerett for ATV registrert som moped Klasse M 147 Samme som M 146 Klasse A Samme som M 146 Klasse A1 Samme som M 146 Klasse B Alle registrerte ATV Klasse T Gir førerett for ATV registrert som traktor
vbjornevik Skrevet 18. oktober 2008 Skrevet 18. oktober 2008 !Butthead!: Man får Klasse M 147 når man tar traktorlappen, men får man da lov å kjøre moped? Og til dere som lurte; før gikk det an å registrere atv som lettsykkel, men det er det slutt på nå. Alt som er over 50 ccm kan registreres som MC men kan kun kjøres på bil-lappen (med unntak av traktor-atv)
.Butthead. Skrevet 18. oktober 2008 Skrevet 18. oktober 2008 (endret) Ja.. Klasse M146 (Tohjuls moped)Denne klassen gjelder føring av tohjuls moped. I tillegg kan du kjøre tre- eller firehjuls moped med egenvekt (minus batterienes vekt ved eldrift) ikke over 150 kg. Endret 18. oktober 2008 av !Butthead!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå