Gå til innhold

Jalla21

Medlemmer
  • Innlegg

    1 904
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Jalla21

  1. Og hva så. Norge er Norge, og USA er USA. Selvsagt er ting forskjellige. Når det er sagt så gjelder din påstand bare ca 50% av statene. Resten har "stop and identify" laws
  2. Tviler på at dagens Meteor blir aktuell for Norge. Den begynner å bli gammel, og det ser ikke ut som det blir noen MLU oppgradering av den. I stedet er det startet et forprojekt for en ny missil med lang rekkevidde og høyere hastighet. Det ser ut som at ramjet blir droppet for denne nettopp pga ønsket om høy hastighet.
  3. Jalla21

    Elbil-tråden

    Da ber du om bilder av avvik både innvendig og utvendig. Kosmetiske skader som riper, parkeringsbulker og steinsprut skal normalt tas med i en tilstandsrapport så den bør være aktuell også for biler innenfor garanti selv om hva du kjøper ikke har noen generell betydning i saken.
  4. Jalla21

    Elbil-tråden

    Det finnes tilstandsrapporter på bilene, og spør du om det så kan sikkert ta spesifiserte bilder av bilen du er interessert i. Så ser egentlig ikke problemet.
  5. Jalla21

    Elbil-tråden

    Egentlig ikke så rart, for det koster en del både å ta bildene og få de behandlet i India eller et annet billig land før de kan legges ut. Bor du lengre unna så tar de helt sikkert bilder på forespørsel.
  6. Ja, vi venter i spenning på dine faglige spørsmål innen optikk....
  7. Hvor lenge kan kjøpekraften øke? Og trenger vi egentlig økt kjøpekraft i 2026?
  8. Når det gjelder TV og spionering så bør vi kanskje huske at langt nær alt som legges ut på nettet er til å stole på. Den lange videoen som Gamers Nexus la ut om nyere LG TV - er alt som kom frem der riktig, eller har de overdrevet for å skaffe seg klikk og store inntekter? Jeg vet ikke, men det er grunn til å stille spørsmålet. Tom's Hardware har tatt det opp med LG, og fått følgende svar. LG strongly denies TV spying claims, says tracking and snooping concerns 'not true' — online investigation claims 216,000,000 TVs spy and record audio. Noen påstår at der er mikrofoner "alle steder" i en LG G5, og ikke bare nederst midt på front hvor en rekke integrerte mikrofoner lytter etter aktiveringskommandoer som «Hi LG», uten at du trenger fjernkontrollen. Så lenge du ikke slår av disse mikrofonene med bryter på samme sted. Jeg har aldri sett annet enn påstander om flere mikrofoner, og venter til noen legger frem bevis før jeg tror på det.
  9. Det ser ut til at Iran for første gang rettet det ballistiske antiskipsmissilet Qassem Bassir – som har en hastighet på over Mach 5 i sluttfasen – mot amerikanske skip(atomdrevet hangarskip i Omanbukta). Dette forklarer sannsynligvis den kraftige reaksjonen mot tankbåtene til Iran.
  10. Men da må du over på pen og papir. Det finnes ingen OS som ikke må ha oppdateringer med påfølgende omstarter fra tid til annen. Starter du oppdatering når du er ferdig med det du skal gjøre så er PC startet på nytt til neste gang du skal bruke den, og du merker egentlig ikke noe til det.
  11. Du finner Windows laptop uten vifte uten problemer, og hva mener du med stadige oppdateringer som krever omstarter? For Win11 kommer det en slik hver måned, og hva er egentlig problemet med det? Å fjerne unødvendig programvare gjør du en gang når maskinen er ny. Så neppe noe stort problem.
  12. Skadene på de 8 F-15 kan ikke vært store, for de er allerede tilbake i tjeneste.
  13. Ser ut som flyet til Volodymyr Zelenskyj nå er på vei til Canada.
  14. Hvis du har lest og sett video av dette så har jeg følgende spørsmål. Er LG modellene like i de forskjellige markedene. På min G5 som er kjøpt i Norge er det en fysisk bryter under TV som slår av mikrofonen. Dette bekreftes også på TV når du slår den av eller på. Det er også en mikrofon på fjernkontrollen, og denne kan du slå av under innstillinger. Er du fortsatt redd for at fjernkontroll tar opp lyd så fjerner du batteriene i den, og bruker en annen fjernkontroll. Selv bruker jeg den som følger streaming boks. Jeg stiller meg tvilene til påstander om at LG TV tar opp lyd i en slik setting.
  15. Jalla21

    Elbil-tråden

    Ja, den lages i Sverige, men bruker fortsatt Geely/Volvo/Polestar ecosystem for programvaren. Noe som nok noen rynker på nesa av.
  16. Det må være ubehagelig for alle fornuftig personer som jobber i administrasjonen der borte som skal prøve å iverksette alle idiot påfunnene, og som ødelegger mange år med arbeid.
  17. Men i alle dager. De holder enda mer øye med hverandre på flyoppvisninger, men allikevel går det galt av og til. Selv erfarne piloter kan gjøre feil, og så kan det også skje feil med fly som gjør at ting raskt kommer ut av kontroll. Se bare hva som skjedde med en F-4 Phantom II i Hellas nå med to av de mest erfarne i flyet. Mest sannsynlig gjorde de en liten feil som gjorde at de mistet løft i en sving, eller så fikk de en motorsvikt på et verst mulig tidspunkt. Ting skjer - slik er det bare.
  18. Trump blir bare verre og verre. Mange amerikanere må da begynne å bli flaue over all dritten han legger ut? Han er rett og slett helt gal. Nå har han lagt ut et nytt kart slik han ser for seg USA i fremtiden, og da er også Island med. https://truthsocial.com/@realDonaldTrump/posts/117230286557431140 Som om ikke det var nok så vil han nekte canadiske Bombardier å selge fly i USA. Den canadiske flyprodusenten Bombardier vil ikke lenger få lov til å selge i USA hvis de ikke åpner produksjon i landet. Han vet tydeligvis ikke at Bombardier har fabrikk i delstaten Kansas. 🤣 https://truthsocial.com/@realDonaldTrump/posts/117230978314061095
  19. Jalla21

    Elbil-tråden

    Det ser ut til å være god plass i baksetet på nye A2 gitt størrelsen på bilen, men frunk har de ikke brukt mye tid på.
  20. Når det skjer kollisjoner under flyshow mellom godt trente piloter så kan slikt selvsagt også skjer under krig.
  21. For noen dager siden skrøt diktator Putin av at Russland hadde inntatt Sviatohirsk. Ganske morsomt da at en brigadegeneral noen dager senere legger ut video fra byen hvor han går rundt og snakker i uniform. In light of the Russian dictator claiming yet another fictitious military victory, Brigadier General Andriy Biletskyi, commander of Ukraine’s Third Army Corps, posted a video from Sviatohirsk, which Putin and his Defense Ministry declared “liberated” just days ago. https://www.facebook.com/UKRAINEDEF
  22. Jalla21

    Elbil-tråden

    Audi A2 e-tron er klar som Audi sin minste og mest effektive elbil. Maks 64,6 mil i følge WLTP. Fire forskjellige effekter på motor, og kun trekk på bakhjulene. https://teknikensvarld.expressen.se/nyheter/bil-och-trafik/elbil-laddhybrid/audi-a2-e-tron-officiell-liten-och-effektiv-elbil/
  23. Det er mulig de kan bytte eventuell feilet komponent på den døde disken. Ofte er det gjengangere som feiler i en serie disken. Men som du sier så er problemet her at det er installert OS på den gjenværende disken. Da er man i deep shit.
  24. Så de to små SSD diskene sto i RAID0 - altså de var stripet? I så fall klarer ingen å gjenopprette hvis de ikke får liv i den disken som er død igjen. Mener du også at OS er installert på en disken som er OK i etterkant?
  25. IBAS er flinke, men det koster penger. Første trinn er en standard analyse som koster vanligvis mellom 1 000 og 3 500 kroner avhengig av hvor raskt du trenger svar. Efter analysen mottar du en rapport som viser hva som kan reddes, sammen med et fast prisestimat for selve rekonstruksjonen. Du velger selv om du vil takke ja eller nei til dette tilbudet. Så du bør vurdere hvor viktig de data er, og så bør du fremover huske å ta backup av viktige data.
×
×
  • Opprett ny...