Gå til innhold

Yessmann

Medlemmer
  • Innlegg

    967
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Yessmann

  1. Fargeskiftende glass, ja. Har hatt slike og likte det ikke. De blir som du sier, ikke mørke nok i bil. Når du da bruker solbriller utenpå, er du jo akkurat like langt mht. HUD.
  2. Jada, kan vippe på hodet, men det gidder jeg ikke å holde på med. Var på lengre kjøretur for et par uker siden. For å se navigasjonsanvisningene foretrakk jeg å se over solbrillene.
  3. OK. Og hvordan er det mulig? Tar ikke polariserte solbriller bort all refleksjon, som jo HUD er? Eller er lysstyrken på din HUD så kraftig at den skinner litt igjennom? Men er svakere, vil jeg tro?
  4. Har tenkt på det, men jeg tar av solbrillene når solen forsvinner bak en sky eller jeg plutselig kjører i skyggen, og selvsagt i tunneler - så det vil bli veldig mye fomling mellom to briller.
  5. Positivt at noen faktisk har tenkt på dette. Når jeg nevner dette for optikere, virker det som de aldri har tenkt på problemstillingen før...
  6. Flott. Takk skal du ha. Bestiller meg nok et par 🙂
  7. Moderne biler har Head Up Display (HUD). Det er utrolig nyttig funksjon - kjekt å ha viktig informasjon spesielt i forbindelse med navigasjon i selve frontruten. Men så forsvinner hele HUD'en når man bruker polariserte solbriller. Jeg bruker briller ellers og trenger solbriller som går utenpå vanlige briller. Men jeg har foreløpig ikke klart å få tak i slike briller uten polarisering. Alle butikker jeg har vært innom har kun denne typen solbriller med polarisering. Det er jo merkelig. Med HUD i alle biler burde etterspørselen etter ikke-polariserte solbriller øke? Noen som har tips hvor kan kan få tak i noe slikt?
  8. Nettopp. Det kan jo være at brannrisikoen øker fra 0,00001% til 0,000013%. Merket at min tillit til den fyren sank som en stein etter det innslaget.
  9. Ja, det påstår Carl-Ingemar Perstad i Trafikmagasinet her. Se fra ca. 4 min. inn i videoen. Lading til mer enn 70% øker visstnok brannrisikoen og "ger en massa andre problem" påstår han her uten å vise til kilder eller utdyping av hvilke problemer han sikter til. Så skal man visst heller ikke la batteriet gå under 20% (påstår han uten å forteller hvorfor). Basert på disse to tvilsomme premissene, gjør han et poeng av at man ved kjøp av elbil betaler for hele batteriet, men kan bare bruke halvparten. Har han i det hele tatt noe belegg for det han påstår?
  10. Skal ha nytt dusjkabinett til ett av våre to bad. Lite å velge i hvis man ikke velger veldig billige merker (6-7000) - og det er kanskje ikke lurt mht. montering og generell kvalitet? Bor på Karmøy (ved Haugesund) og her er det få leverandører. Bademiljø har mange Vikingbad dusjkabinett. Det dumme at de ikke har dem i utstilling så jeg har ingen mulighet å se dem "live". Noen erfaring med disse? Tenker på Vikingbad Sofia Standard buet. Koster 20700 inkl. blandebatteri. Montering kommer i tillegg. Finner jo billigere løsninger, men jeg er usikker på om jeg tør å gå for dem. Ønsker kvalitet og noe som varer i 10-20 år.
  11. Det kan faktisk hende jeg har noe liggende. Verdt et forsøk. Takk for tips.
  12. Var på Jula med jekken og han ekseditøren der prøvde med alle skaftene fra andre jekker. Ingen passet.
  13. Hehe. Jeg skjønner ditt spørsmål. Men jeg har en ekkel mistanke om hva som skjedde. Hadde jekk + stang liggende i en kassebil. Jeg tok jekken ut, men glemte sikkert skaftet. Så fylte jeg bilen med skrot - kjørte på fyllingen og min 17 år gamle sønn var med. Han trodde vel da at den stangen var søppel.... Har lett mye, ja...
  14. Godt mulig. Var ikke lett å måle. Klippet til en pappskive så godt jeg kunne og stappet nedi og sammenlignet.
  15. Tja. Tror 17 mm firkant blir for stor. Ser det er en 14 mm også, sannsynligvis for stor den også. Får låne et pipenøkkelsett på jobb. 12-kants er kanskje best, eller?
  16. Nå har jeg ikke noe pipenøkkelsett - må i tilfelle kjøpe eller låne.
  17. Jeg har en 3 tonn MeecTools garasjejekk jeg har klart å rote bort momentstangen til. Jula har ikke den stangen som reservedel. Jeg kan alltids bruke en hvilken som helst stang til å jekke opp med, MEN: jeg får ikke senket jekken etterpå uten å betjene firkantskruen/-bolten nede i festet for stangen. Jeg vet ikke hva jeg skal bruke. Dumt å kaste en så bra (og dyr) jekk. Noen tips til hva jeg kan bruke? Jeg finner ikke pipesett med firkantbolter - kun seks- eller 12-kant. Kanskje vil en 12-kanst pipe fungere på en firkantet skrue? Så vidt jeg klarer å måle er bolten 10 mm. Noen tips?
  18. Hvordan skulle det foregå?
  19. Enden på visa blir at Irans makt over verdensøkonomien blir kraftig økt. Sannsynligvis vil folks energiregninger inneholde et bidrag til terrorregimet i Iran. Takk for den, Donald og Bibi!
  20. Jeg vet det. Derfor skrev jeg "hindret i så stor grad".
  21. Jeg lurer på hvorfor ikke Iran i større grad har utnyttet den makten de tydeligvis har over Hormuzstredet. Så vidt jeg vet så har ikke trafikken vært hindret i så stor grad (i praksis stengt) og over så lang tid som nå. Var det virkelig Trump som gav Iran den ideen?
  22. Så ble det TACO som det pleier.
  23. Mitt poeng er at det er en ganske stor dissonans i budskapet fra Handelens Miljøfond, der alle de store kjedene er medlem, når de med brask og bram fremmer kampanjen "Det store posekuttet" og så instruerer de sine ansatte til å konsekvent spørre om kundene skal ha pose. Selv altså når kunden synlig har med handlenett. Det virker nesten på meg som de forventer at alle kunder vil/bør kjøpe pose. Hvis vi på død og liv skal kutte plastposebruken (noe jeg ikke skjønner, men OK), så må vi alle bidra. Vi kunder må huske å ta med handlenett og butikkpersonalet må tåle litt plunder og heft de få gangene en kunde har glemt å spørre om pose og så må legge kortet på betalingsterminalen på nytt for å betale for posen(e). Men det synes butikkene er for mye forlangt fra dem altså. Dermed fremstår budskapet i "Det store posekuttet" hult.
  24. Jeg ser 4 kroner går til Handelens Miljøfond: "Takket være medlemmene våre som betaler en kontingent på 4 kroner per pose!" Vi reduserer plastforsøpling og øker plastgjenvinningen Og hvor går så de øvrige kr. 2,75?
×
×
  • Opprett ny...