Gå til innhold

oophus

Medlemmer
  • Innlegg

    14 134
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    56

oophus vant dagen sist 3. februar 2021

oophus hadde mest likt innhold!

1 følger

Profile Information

  • Kjønn
    Mann

Nylige profilbesøk

18 736 profilvisninger

oophus sine prestasjoner

11,6k

Nettsamfunnsomdømme

  1. Bare å glemme å fokusere på klima, vi løser det med geoengineering istedenfor..
  2. Burde jo være rimelig enkelt å unngå produkter fra en mann som prøver så godt han kan å undergrave demokratiet i vår ende av kloden. Det føles litt "nærmere" enn Kina. Dog de som kun ser på bil og pris, kjøper vel fra Temu uansett?
  3. Slik ting fungerer der borte, så får man jo vente i spenning. Det ligger vel liten tvil om at det foregår korrupsjon til langt over øra ved flere instanser. Men det ligger absolutt liten tvil om at Donald Trump har løyet om hans forbindelse med Epstein, og nå hva Epstein selv har sagt om karakteren Donald Trump. Så har vi altså Elon Musk som selv sier han viste hva som stod i Epstein filene, og selv gikk ut og sa at Donald Trump var der, mens han omtrent samtidig jobber for å få han til å bli president... Samtidig sier han dette i Tucker Carlsons podcast: "“If he [Trump] loses, I’m f*ed. How long do you think my prison sentence is going to be? Will I see my children? I don’t know.” Hva tenker du han mente med dette?
  4. Finnes det lengre tvil? Har du sett fil-dumpen fra Epstein saken?
  5. MAGA fallet og Elon Musk som støttet og fikk en pedofil president opp og frem gjør vel ikke denne saken bedre?
  6. Alle disse plassene har noen form for strømproduksjon i nærheten, og man trenger ikke utføre hele ordren mot kun én produsent. Hydrogenproduksjon kan skaleres opp og ned relativt greit, slik at det ikke er et særlig stort problem å ha noe på fastprisavtaler, noe på "bak måler" avtaler (hvis tilgjengelig) og resten spot mot nettbalansering. Før eller siden så må vi nok skalere opp vindproduksjonen også, da er det greit å ha litt kraftkrevende industri rundt om kring for å ta ut det man ikke får fraktet eller brukt.
  7. Ofte så vil kraftkrevende industri kreve ny infrastruktur, da legger man samtidig direkte forbindelse mellom industri og produsent (om man ikke legger industrien nærme produsenten i utgangspunktet), og man vil dermed ikke bli smittet så mye av spottpris med PPA bak strømmåleren mot spot.
  8. Ikke nødvendigvis da det ikke er uvanlig at kraftkrevende industri handler kraft direkte fra produsenten. Noe som forsåvidt er redningen for Norges industri om vi skal være tettere og tettere sammenkoblet EU med strømkabler.
  9. Vil naturgass holde seg i pris trur du? Karbonprising, reguleringer og CCS krav vil ikke ha noen påvirkninger?
  10. Hvorfor skulle den ha blitt solgt med tap?
  11. Dette er jo et problem man vil møte uansett teknologi man skal ha på strøm? Uansett har EU nå videreført satsning på hydrogen, så om man importerer strøm fra Norge for grønn H2, eller importerer grønn H2 med forbruk lokalt her i Norge, så vet jeg jo hva jeg ønsker at vi skal gjøre. På et tidspunkt så vil vi mangle inntektene våre fra olje og gass, da er det greit å finne flere armer å lene seg mot, og H2 vil være en naturlig del av det.
  12. Er jo fint man kan si slike ting når tidligere prognoser for elbil delen ikke lengre kan oppnåes.
  13. Ja, bunkering var jo et av punktene for erfaring og læring i det prosjektet, så det er jo ikke rart om det hele tiden forbedres.
  14. Trur ikke det stemmer? Fant dette på det: " ...delivering a bunkering rate of more than 70kg per minute. As a result, the ferry is able to turn around bunkering in approximately one hour and continue seamless zero-emission operation for up to two weeks before the need to refuel." Norled's MF Hydra achieves significant operational milestones
  15. Ikke samme tema. Vi snakket om kulturtilbud og om hvem som skal finansiere den biten.
×
×
  • Opprett ny...