Gå til innhold

Zork

Medlemmer
  • Innlegg

    4 051
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    13

Zork vant dagen sist 9. januar

Zork hadde mest likt innhold!

2 følgere

Profile Information

  • Kjønn
    Mann

Nylige profilbesøk

25 633 profilvisninger

Zork sine prestasjoner

9k

Nettsamfunnsomdømme

1

Hjelpsomme svar

  1. På taxfree finner en iblant samlepakker med 1l Jägermeister og to shot-glass - det gjorde en ihvertfall før. Dette er ekstremt holdbare og slitesterke glass - tunge, tykke og 'frosted'. De eldste jeg har er mer enn 20 år gamle og like fine fremdeles, selv om de kun vaskes i oppvaskmaskin. Kanskje ikke like fristende om en ikke er glad i Jäger, men er man det og finner noen slike pakker så vil jeg tro man har shotteglass for livet (om ikke noe "uforutsett" skjer...).
  2. For de som ikke fikk med seg gårsdagens Nytt på Nytt - ett av Bård Tuftes sitater når USAs og Israels angrep på Iran ble diskutert:
  3. Eller "92000 extra jobs, fantastic employment rates, never been better, we're winning so much!" som USAs innbyggere vil få høre så snart trump har sparket alle som formidler tallene han ikke liker.
  4. Minner om at beste måten å argumentere mot åpenbare troll er å ikke gjøre det.
  5. Nå er det jo ikke mer en noen måneder siden trump sist bombet Iran og skrøt over at der var det problemet løst for flere år fremover - alt av atomprogrammer og våpenutvikling ble løst med det mest vellykkede angrepet i verdenshistorien. Et angrep så genialt og fantastisk at det mangle sidestykke og Nobels fredspris burde være låst inn for flere år fremover. Jeg skjønner at mange desperat ønsker at alt skal løse seg på magisk vis i Iran, men en har fulgt ekstremt dårlig med om en tror trump har noen løsninger. At noen danser rundt og feirer betyr ikke at noen problemer faktisk er løst - det er i seg selv ikke noe bevis.
  6. Og...?
  7. Aviser som kjører historier om hvordan nordmenn som er på ferie i Dubai nå er så redde og ikke kommer seg hjem. Verdens minste fiolin spiller for disse som drar på ferie til jævlige regimer og får problemer der.
  8. Skal være forsiktig med dette pratet om å kjøpe 12- og 15-åringer i disse epstein-tider...
  9. Ikke overraskende dukker det stadig opp nye bevis for at man gjør det man kan for å skjule trumps epstein-relasjon og de overgrep trump begikk: https://www.nrk.no/urix/xl/_-tilbakeholder-alvorlige-anklager-mot-presidenten-1.17786024 (Men alt er naturligvis Bidens og Harris' skyld.)
  10. En kan ingenlunde sammenligne den økonomiske og samfunnmessige situasjonen Tyskland var i etter 1. verdenskrig og frem til hitler ble valgt og hvordan det var i USA i årene før trump ble valgt. USA har, og hadde, problemer på mange fronter, men alvorlig talt - det blir håpløst å skulle sammenligne det med Tyskland på 30-tallet.
  11. Jeg tror aldri jeg har sett noen som har hevdet at det var smart av tyskerene å velge Hitler - når det er unison enighet om et faktum, så er det heller ikke noe å diskutere. Dette til forskjelle fra trump, hvor en del hardnakket fremdeles insisterer på at det var et fantastisk valg.
  12. Merkelig spørsmål få dager etter SCOTUS påpekte hans (foreløpig) siste lovbrudd: https://www.nrk.no/urix/usas-hoyesterett_-trumps-straffetoll-er-ulovlig-1.17779165
  13. Poenget er vel at hadde man fortsatt satsningen og forskningen på romferder med like stort fokus, så hadde det vært rutine nå. Når man i praksis la det dødt i et halvt hundreår og så skal starte opp igjen, så er det naturligvis langt vanskeligere.
  14. Det er jo responsen man må forvente fra en 5-åring i trassalderen det. Når man sier at de ikke får lov til det de holder på med så kommer det en "Å NEI?! Å NEI?! JAMMEN DA SKAL JEG GJØRE... GJØRE... JEG SKAL SPARKE TIL DENNE ISTEDEN!!!!"
×
×
  • Opprett ny...