Gå til innhold

D-Link slipper smart lommeruter


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

1 stykk RJ-45 port. Det vil si at denne dingsen gir kun trådløs adgang. Kunne de ikke spandert minimum 1 stykk ekstra RJ-45 port, for de som ønsker å koble til noe kablet, i samme slengen?

Endret av G
Skrevet

Jeg ser ikke helt behovet for en ekstra RJ-45 port. Denne er ment for å dele nettet fra en annen maskin, modem eller router, uten å måtte ha med seg stor kloss.

 

Skal du dele nettet med flere andre maskiner får du heller dele det før denne ruteren med en switch eller direkte fra modemet e.l.

 

Men er det ingen mulighet for å koble på et usb-modem? Hadde vært greit å dele 3G / 4G på hytta med en sånn ruter.

  • Liker 2
Skrevet

Har hatt en DWL-G730AP i flere år. Den gjør akkurat det samme, men drives fra USB-strøm ELLER strømadapter til veggen. Dette var et skritt bakover for D-Link synes jeg.

Skrevet
Men er det ingen mulighet for å koble på et usb-modem? Hadde vært greit å dele 3G / 4G på hytta med en sånn ruter.

Da ville jeg heller spandert pengene på en smarttelefon med innebygget Wifi aksesspunkt. Da slipper man kabler og er ikke avhengig av 230V.

 

interesant. men hvor lang er rekkevidden mellom hver enhet når den brukes som repeater ?

Det avhenger veldig av hindringer, forstyrrelser og mottakerutstyr, så jeg tviler på de oppgir noen bestemt avstand.

Skrevet

Synes denne virker grei jeg. Minner litt om en tp-ling jeg kjøpte i kina som bare er tilgjengelig på det kinesiske markede, og da bare med kinesisk bruksanvisning og oppsett. Litt stress å sette opp kan man si.

 

Kanskje jeg skal bytte den ut nå. Er veldig greit å ha en sånn liten sak på hotelrom der jeg har kablet internet når jeg er ute på jobbreiser. Forsåvidt mye bedre en wifi som er normalt på hotelrom, i alle fall i vesten.

  • 5 måneder senere...
Skrevet

Hvor sikkert er det å bruke denne i Wifi Hotspot mode koblet til et usikret nettverk (type hotell-WiFi)?

 

Dir-505 testen til klikk.no nevner dette: "Det gir en ekstra sikkerhet, dersom du må bruke et usikret nettverk på reise."

 

Er det like sikkert som et trådløst nettverk sikret med passord som jeg har her hjemme?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...