All aktivitet
Denne strømmen auto-oppdateres
- Siste time
-
Det kan være at leverandøren av vannmålerene er så griske at vinningen går opp i spinningen. Flere opererer med avgift pr. måler og kanskje administrasjon/fakturaavgifter til den enkelte. Den kan også være kostbart å få laget plass på målerene i det eksisterende røropplegget. Kommunenorge har svæt forskjellig pris og struktur på prisingen, man kan umulig slå lønnsomhet og muligheter sammen for alle kommuner. Den beste løsningen er å få kommunen til å installere og drifte vannmålerene på samme måte som de gjør i eneboliger. Man flytter også kontorarbeidet fra styret og forretningsfører over til kommunen. På 90-tallet hadde mange felles løsning på strøm med undermålere til hver leilighet som ble avlest og avregnet en gang i året. Dette ble den gang forbrudt, og hver andel måtte ha eget abonnement med måler. Det er på høy tid at dette skjer med vann og TV/nett også. For å endre slikt i vedtektene tror jeg alle må være enige og at det ikke holder med 2/3 flertall? Kan styre overkjøre og ta avgjørelsen selv og begrunne med at det blir mer rettferdig og at man oppgraderer tl dagens standard? Styret står jo fritt til å velge leverandører på andre områder som feks. at vaktmester jobber etter timesbetaling eller en fastpris.
-
Det er der jeg har bekymringer angående utdannelse generelt. Det finnes en gruppe/"rase" av studenter som flyter på "rekonstruksjon av lærebøker" og ikke evner å tenke mye selv. De er ofte vinnere i akademiske sammenhenger - og "flinke piker" er gjerne overrepresentert i denne gruppen. Dette er en av grunnene til at jeg ønsker KI velkommen i mange sammenhenger innen akademia. For eksempel ChatGPT kan bidra til at andre får en bedre sjanse til å bli vinnere. Det er et tap for samfunnet at "copycats" vinner for mye fram på bekostninger av dypere tenkere.
-
En fotballspiller arbeider som underholdningsartist. I dette ligger det mye mer enn bare det å spille fotball. Spilleren skal bidra til at klubben tjener penger på alle mulige måter. Å bli tatt bilder av i alle mulige settinger er en del av dette. Man må forvente å gi bort store deler av privatlivet som fotballspiller. Klarer man ikke denne rollen så får man slutte.
-
Det kan være at han har forsøkt få bilen ut av den trange plassen fra passasjersetet ved å kun ta et ben over til gassen. Tanken har kanskje vært å rygge sakte og pent i to meter slik at han kan sette seg inn på vanlig måte. Siden bilen da ikke vil flytte seg har han i tillegg begynt å trykke med hendene i førersete for å få vektsensoren i gang.
-
lada1 begynte å følge Fjerne sti på kart
-
Nå har det seg slik at "moderne" skigåing medfører forurensning. En skipløype over et jorde kan bety vesentlig forgiftning i området. Så da kan en henvise til andre lovreguleringer?
-
Takk for den. Da er det eventuelt bare å sende en stevning (opppstart av rettsprosess) til tingretten dersom forliksrådet skulle finne på å avsi en dom som jeg ikke er formøyd med. Riktig? Poenget mitt er å sette et rimelig "hardt" krav (som jeg dog mener er riktig), og så føre på noen svakere krav (med midre prioritet) overfor tingsretten. Dette gjøres for å redusere risiko for at tingretten synes at jeg tar for hard i. Er ikke dette en vanlig fremgangsmåte?
-
Jeg forstår meg heller ikke på amerikanere lenger. Det er klin umulig å ikke se at mannen mangler bakkekontakt. Dette er akkurat som eventyret om keiserens nye klær. Alle ser at mannen er sprø,men veldig få amerikanere tør si ifra. Ja selv mange Europeere,som f.eks Nato sjefen Rutte,smisker jo med mannen slik hundeiere lurer hunder med en godbit for å høre etter. Det er helt sprøtt å se på. Spør du politikere i Norge bare vrir de seg unna. Klart de ser mannen har problemer, men de tør ikke si det..Vi trenger noe eller noen i verden som kan være gutten i eventyret og si ifra. Om resten av verden ønsker å gjøre noe aktivt er det jo i teorien enkelt..det er bare å se til at USA mislykkes f.eks økonomisk . Om mange la vekk frykten for å tape penger..og ikke handlet med USA..dyttet i praksis en resesjon på landets økonomi..vel så skulle en vel anta amerikanere så Trump avkledd? Problemet er jo at verdens ledere ser at en resesjon vil ramme dem selv. Men jeg tror eneste vei ut av galskapen er en økonomisk nedtur som merkes i USA. En nedtur hvor man kan peke på Trump og kle av politikken hans.
- I dag
-
Nedtelling fra 100.000
Ciaran og Ciara ( Cassidy Tvillingene ) svarte på VH97 sitt emne i Lekeplassen
31 813- 68 187 svar
-
- Nedtelling
- 100000
-
(og 1 andre)
Merket med:
-
Telletråden - hvor langt klarer vi å telle?
Ciaran og Ciara ( Cassidy Tvillingene ) svarte på Sondre sitt emne i Lekeplassen
145 137 -
Skriv den første setningen som kommer opp i hodet ditt.
TheDarkSycamore - SCM svarte på Programvare sitt emne i Lekeplassen
Tv2 er en av mine favoritt kanaler, faktisk. 😃 -
31 814
- 68 187 svar
-
- Nedtelling
- 100000
-
(og 1 andre)
Merket med:
-
145 136
-
145 135
-
Maskinførers digre nye chattetråd 😀
Ciaran og Ciara ( Cassidy Tvillingene ) svarte på Maskinfører sitt emne i Sosialt
♥️♥️ -
Vi ønsker dere også en fin og god lørdagsmorgen ❤️❤️
-
7164
-
Maskinførers digre nye chattetråd 😀
Ciaran og Ciara ( Cassidy Tvillingene ) svarte på Maskinfører sitt emne i Sosialt
Vi ønsker deg en fin og god lørdagsmorgen.♥️♥️ -
Ligner på problem jeg hadde med dårlig HDMI-kabel.