Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Som voksen mann, «fucking around» i stor stil, burde han forstått muligheten for å bli sperret inne. Å gjøre en innsats for å unngå å bli sperret inne/få panikkangst, var tydeligvis helt uaktuelt.
  3. 27 796
  4. PETG er ganske annerledes fra PLA. Det er mye mer hygroskopisk (absorberer vann) enn PLA. Selv helt ny, i uåpnet og lufttett emballasje så kan den være for fuktig. Jeg har erfart at det bør tørkes i filamenttørker hvis det har ligget på hylla i 4 uker. PLA har jeg aldri trengt å tørke, med unntak av PLA tilsatt materialer som absorberer fukt (som trespon). PETG skal også ha høy bedtemperatur og printes saktere enn PLA. Det liker heller ikke for høy viftehastighet, da warper det mer (bretter seg av buildplate) PETG skal også printes varmere. Esun skriver for eksempel 230-260 grader på sine pakker så du har på de varmeste forsøkene printet i nedre sjikt av det filamentet er designet for. Du skriver at du har en Ender 3 pro V2. Det er enten en Ender 3 pro eller Ender 3 V2. 3 pro er utstyrt med en fleksibel buildplate, 3V2 med noe som heter Carborundom glassplate. Du har nok sistnevnte. Jeg har ikke erfaring med slike plater, men jeg ser på nett at glassplater kan vaskes på samme måte som PEI. Du kan bruke mildt oppvaskmiddel (Sun/Zalo) og for eksempel den myke siden på en svamp. Skyll av såperester og tørk med et rent håndkle (tørkepapir loer). Støv og fett fra fingrene dreper all heft mellom underlag og print. Detter skriver noen på Reddit: https://old.reddit.com/r/3Dprinting/comments/11daeqk/first_time_petg_on_carborundum_glass_plate_any/ Så glassplaten er kanskje ikke det mest optimale. Første laget er viktig, print for nærme bordplaten og du får underekstrudering, for langt fra og det fester seg ikke i det hele tatt. På Creality Ender printere så kan du justere Z offset mens du printer, så du kan oppnå riktig avstand uten å starte og stoppe prints hele tiden. Bare pass på så du ikke presser dysen ned i bordplaten. Når det kommer til minnekort så har jeg ikke så mye tips, jeg gikk rett over på Raspberry Pi med Octoprint på min Ender 3V3SE. Octoprint gir "dumme" printere wifi og massevis med funksjoner. Du kan styre og overvåke printeren rett fra nettleseren. Du kan koble til et webkamera og se live, massevis av plugins. Det octoprint gjør er å mate printeren med kommandoer over USB, du lagrer ikke filer på minnekortet til printeren, og du slipper de mange turene mellom pc og printer med minnekort. Så, kortsiktige løsninger: Rengjør glassplaten Prøv høyere temperatur på PETG. Prøv lim eller hårspray for bedre heft På lengre sikt: Filamenttørker Vurder å kjøpe PEI plate og magnetisk belegg som limes oppå bordet. Jeg tror dette vil bli en gamechanger for deg. Octoprint
  5. Jeg har brukt AI og finner det hele skremmende. Jeg vet at AI kan "ta seg selv i halen' og forbedre seg selv. Det er en del av konseptet. Jeg tror AI kan skape enorme utfordringer for verden dersom teknologien brukes i feil hender til feil formål. Og jeg har ingen illusjoner om at det ikke vil skje. Det er nok gale mennesker der ute og snart vil de dessverre også få hjelp av AI.
  6. I dag
  7. Nå fungerer alt som det skal.
  8. Dette ser ut til å være en Acer, ikke en HP. Jeg har selv en eldre Acer C720 som jeg installerte Linux på for noen år siden (Elementary OS), og slik jeg husker det fungerte touchpaden uten noen ekstra konfigurasjon. Jeg vet at disse modellene av og til kan skape utfordringer under Windows, men jeg har ikke hørt om tilsvarende problemer på Linux. geometry dash lite
  9. Nå hører vi to på: The Inner Light - The Beatles.❤️❤️❤️❤️
  10. Banner SprengeMobil for, vi Takker og Bukker og Neier.🙇‍♂️🙇‍♀️
  11. Vi ønsker dere alle sammen, en fin og god torsdagsmorgen.❤️❤️
  12. Vi ønsker dere alle sammen, en Godtorsdagsmorgen.👨‍🦰👩‍🦰
  13. Nå må du vel være enig i at det vil være en svært annerledes jobb å gjøre for eksempel Destiny 2 om til et single player spill som kan spilles offline i all tid fremover, sammenlignet med å gjøre for eksempel helldivers 2 til et single player spill som kan spilles offline. Det kan også være lett å fjerne musikk man ikke har lisens på lengre i enkelte spill (så lenge det ikke er guitar hero), men hva gjør man med et bilspill hvor lisensen på bilene har løpt ut? Alle spill kan være open source, men er det ønskelig? Hvordan blir det med copyright? Selvsagt er det ønskelig at alt skal kunne fungere til all tid fremover, men det er litt vanskeligere enn å si at et single player spill fra 1997 er det samme som et mmo spill fra 2020.
  14. Noen her som har smakt surstrømming? 😻
  15. Barila Dolmio og kjøttbeig 😻 joa beste Pizzaen kommer faktisk fra RA Pizza 😻
  16. I går
  17. Ble Italiensk pizza idag 😻
  18. 8377
  19. 27 798
  20. Banner Ciaran og Ciara for det er ikke jeg heller. Og jeg må også få gratulere dere to med å bli sidestarterkonge og sidestarterdronning av side 11007 nå.
  21. Stikk innom Metallica-tråden min!
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...