Gå til innhold

Bråk rundt Alone in the Dark


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Og jeg som alltids har likt atari :(

 

Syns det var drøyt av atari å gå begynne beskylde gamer.no for å ha pirtakopiert spillet...

Skrevet (endret)

Holy. Nå tviler jeg på at Gamer.no ville ha anmeldt et eksemplar som var i Beta-utgave. Eller en piratkopiert utgave. Da kjenner de ikke Gamer.no for å si det sånn. Om det i hele tatt er noen forskjell på disse versjonene så er jo uansett disse svært små, om noe i hele tatt. Lager de et dårlig spill så må de tåle å få dårlige anmeldelser.

Endret av Kenny Bones
Skrevet (endret)
Skal dere lage en ny anmeldelse av det ferdige spillet?

Som det står i saken er anmeldelsen basert på den ferdige butikkversjonen.

Endret av mcgroven
  • Liker 1
Skrevet
Holy. Nå tviler jeg på at Gamer.no ville ha anmeldt et eksemplar som var i Beta-utgave. Om det i hele tatt er noen forskjell på disse versjonene så er jo uansett disse svært små, om noe i hele tatt. Lager de et dårlig spill så må de tåle å få dårlige anmeldelser.

 

Derfor hadde det vært kjekt om Gamer kunne lage en ny anmeldelse av det "ferdige" spillet så vi kan se på hvor store forandringene er.

Skrevet
Klart det. Det er jo salg de lever av....hva er latterlig med det?

Joda, men å beskylde folk for noe som ikke er sant. Da mister man respekten til dem.

Skrevet
Skal dere lage en ny anmeldelse av det ferdige spillet?

Som det står i saken er anmeldelsen basert på den ferdige butikkversjonen.

 

Så Atari lyver altså ?

Skrevet

Latterlig, hadde spillet fått bra annmeldelser hadde jo seff ikke det skjedd. Kan dem ikke bare putte det inn at spillet dems suger, og leve med det. Dem sin feil at de har laget et dritt spill.

Skrevet

Det ser ut som det er behov for å gjenta et vesentlig poeng fra teksten (og be folk lese artikler før de kommenterer i forumtråden):

 

"Anmeldelsene på Gamereactor og Gamer.no bygger nemlig på en butikkversjon som ble skaffet før Atari sendte ut sine presseeksemplarer."

Skrevet (endret)
Så Atari lyver altså ?

 

Ja for så vidt, de beskylder jo gamer.no for å ha brukt en piratkopiert eller beta versjon av spillet og siden den fikk 3/10, så ble atari kanskje litt sur og begynte å skylde på diverse problemer og pøse ut drit. Bare fordi de har lagd en dårlig spill...

Endret av PoG
Skrevet

Spillindustrien begynner å bli mer og mer alvorlig etter at 360 og PS3 kom. Nå er det snakk om langt større pengesummer som investeres. Dersom dette fortsetter kan det blir stygt og jeg vil da tro at lignende saker vil dukke opp fremover også. Spillindustrien lider av svært mange ting som ødelegger for både spillene, spillerne og utviklerne/utgivere. Utgivere vil ha kortere spill for å minske hvor penger som må inn i prosjektet. Utviklerne gjør så godt de kan basert på det lederne vil. Og gamerne ender opp med halvferdige spill som mangler innovasjon og bare har pen grafikk. Så får spillene dårlige anmeldelser fordi anmelderne er svært strenge og ønsker ikke å gi gode karakterer til kalkun-spill. Og mottar derfor klager fra utviklerne fordi det vil føre til lavere innteker for dem.. Shit, for ei suppe.

Skrevet

Ville jo faktisk vært artig om det var tilfellet som Atari hevder da.

At produktet til publikum er en dårligere version enn den pressen skal få :p

 

Nei, godt å se at man ikke lar seg presse av selskaper ute etter å redde ansikt.

Skrevet

Du er kjendis blitt, TST:

http://kotaku.com/5018149/legal-mess-over-...he-dark-reviews

 

UPDATE - Tor-Steinar Nastad Tangedal, from Norwegian site Gamer.no, has contacted us with a similar story. He writes (though without proof we're unable to confirm this):

 

 

Gamer.no was the second publication in the world to publish a review, and we also gave it 3 out of 10. The review was based on a retail copy obtained from a store on Tuesday this week. Atari contacted us just minutes after it was published, claiming that our review is probably based on a preview or pirated copy, and requested it to be removed. We never removed it, of course.

Ganske tøft! :-)
  • Liker 1
Skrevet

Det hadde vært artig om Gamer.no faktisk spilte etter Ataris regler og ba om å få tilsendt det de mener skal være et "ordentlig" eksemplar av spillet, for så å anmelde det på nytt (hvis noen gidder å lide seg gjennom).

 

Da kunne vi i hvert fall bekreftelse på at Atari prater skitt. Det er tross alt en ørrliten sjanse for at versjonene som Gamer og de andre har fått var uferdige, selv om det er lite sannsynlig.

Skrevet

Jeg har, som beskrevet i saken og i tråden her to ganger, et eksemplar lik den man kan kjøpe i butikken. Hvordan den kan være uferdig, er et mysterium for meg.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...