EinarEriksen Skrevet 5. mai 2008 Skrevet 5. mai 2008 Over førti mobiler oppfyller ikke TCO-kravene for stråling. Les mer
CaZpeR Skrevet 5. mai 2008 Skrevet 5. mai 2008 (endret) Kan da nevne at SAR står for Specific Absorption Rate, og angir hvor mye energi som absorberes av kroppen din når du bruker mobiltelefon. Det måles i watt per kilo kroppsvekt (watt/kg). Dess lavere verdi, dess mindre stråling. Innenfor EU er den øvre lovlige SAR-verdien 2.0 watt/kg. For de som måtte lure EDIT: Ser nå at EU verdien var i artikkelen Jaja... EDIT2: Kan jo forsåvidt nevne for de som er veldig paranoide av SAR verdier at de kan bruke enten kablet headset eller bluetooth headset (noen bluetooth headset har SAR verdi på 0,04 W/kg. Noe som ikke er store strålinga). Endret 5. mai 2008 av CaZpeR
knutaj Skrevet 5. mai 2008 Skrevet 5. mai 2008 Heh... TCO er vel en svensk fagforening. Som opererer med en anbefaling som er 40% av hva resten av verden gjør. De kan gjerne synse for min del, men jeg skjønner ikke at det skal være verdt en artikkel på amobil.no. Hvertfall så lenge hele greia virker som å være en svadasertifisering.
Leeroymonster Skrevet 5. mai 2008 Skrevet 5. mai 2008 Syns det var interessant jeg, å finne ut at min mobil er en av de som stråler mest.
knutaj Skrevet 5. mai 2008 Skrevet 5. mai 2008 Artikler om stråling i seg selv er muligens interessant nok, de dukker opp med jevne mellomrom. Det er den ukritiske henvisningen til TCO jeg reagerer på. Såvidt meg bekjent selger TCO sitt "kvalitetsstempel" til fabrikanter. Heldigvis ser ikke fabrikantene ut til å bry seg nevneverdig om de. I mine øyne føyer denne artikkelen seg inn i rekken av sensasjonsjagende og tabloide skriblerier som er skrevet først og fremt i håp om å nå VGs forside. Gravende journalistikk med faglig tyngde, er det ikke det de skryter av? Vel...
NextoN Skrevet 5. mai 2008 Skrevet 5. mai 2008 De må ha glemt Iphone, virker som den stråler ekstremt.
Gjest Slettet+987123897 Skrevet 5. mai 2008 Skrevet 5. mai 2008 (endret) Når jeg trykker på nokia n51 kommer jeg innpå testen av w880i Endret 5. mai 2008 av Slettet+987123897
µT. Skrevet 5. mai 2008 Skrevet 5. mai 2008 (endret) Ser at HTC Touch/Dual ikke står der. For de som har disse eller Imate og slikt kan ta en titt her. EDIT: Skriveleif Endret 5. mai 2008 av Steffen_moss
µT. Skrevet 5. mai 2008 Skrevet 5. mai 2008 hmm.. Hva med HTC S730 da?? Visste du at: Google har hatt en funksjon i mange år, som mange personer tydligvis ikke har fått med seg. It's called Google Search. Skriv f.eks "HTC S730 SAR"
kornelen Skrevet 5. mai 2008 Skrevet 5. mai 2008 Hmm, mye Sony-ericsson øverst på listen her ja. Får se om det er farlig eller ikke. Men man trenger jo ikke å overdrive, hvis det skulle vise seg å være dårlig. Tviler på at det gjør deg godt, for å si det sånn.
Superagurken Skrevet 5. mai 2008 Skrevet 5. mai 2008 Mener å huske at noen påpekte at SAR-verdiene til Nokia E-51 (og muligens andre med trådløst nettverk) var gjort med den trådløse nettverksfunksjonen aktivert, og at det reelle resultatet ved GSM/3G-bruk er mye lavere. Kan noen bekrefte dette?
ShaNickolas Skrevet 5. mai 2008 Skrevet 5. mai 2008 Hjernesvulst heter det , hjernesvulst. Bare vent om 2 år . Det blir en flom av mennesker med hjernesvulst på den siden de snakker mest i mobilen med . Bare vent
Leeroymonster Skrevet 5. mai 2008 Skrevet 5. mai 2008 Jeg blir utrolig bekymra av dette her. Jeg sitter jo halve dagen på nettverket på skolen, men hjemme sitter jeg jo med et 3G-modem 5cm fra meg.
tryggmobil Skrevet 5. mai 2008 Skrevet 5. mai 2008 Mye nyttig og seriøs informasjon hos tryggmobil.no her finns også oppdaterte sar verdier for de fleste mobiltelefoner.Samt nyheter som burde blitt vis her.
Mr. Mustard Skrevet 5. mai 2008 Skrevet 5. mai 2008 Kan noen bekrefte dette? Ja, SAR tester gjøres alltid som Worst Case, dvs. med alle mulige sendere på samtidig og med maks effekt. Worst Case for E51 vil typisk være GSM900 med 2W og WLAN aktiv på maks datarate.
Anbefalte innlegg