Gå til innhold

360 med RROD, bare å kaste?


ulvepus

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei.

Kjøpte for en tid siden en xbox 360 med flashet dvd-rom. Den har nå fått de berømte tre lysene. Siden den har vært åpnet, og ikke er strøken å se på osv, så er det vel kanskje ikke noe å få for den??

 

Kan jeg feks bruke dvd-romen på en annen 360??

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Smartinger, man kan fint reparere RROD på egenhånd.

 

Eller hvis man absolutt ikke klarer det, så kan man i det minste selge de for en liten slant på ebay / etc.

Skrevet

Er ikke noe særlig tekninsk av meg jeg, så det å reparere den tror jeg neppe jeg skal prøve på selv. Men hvor mye koster en slik reparasjon da tro?

Skrevet

Søk etter X-clamp på internett, det er ikkje noko avansert sak, er snakk om å skru ut og inn nokre skruer.

 

Eg ville ikkje kasta konsollen, men prøvd X-clamp, det kan uansett ikkje skade om du hadde tenkt å kaste den.

Skrevet

Hvis du ikke tror du greier X-clamp kan du søke på Towel Fix på google eller youtube eller hvor du vil. Mange som har overlevd lenge på det

Skrevet
Du kan gjerne sende den til meg om du vil :) Hadde vert artig å sett om X-clamp fiksen fungerte.

 

X-Clamp er et "sjangsespill"

Om en skal betale noe, for en defekt xbox.

Har gjort flere av de og det er ingen 100% sikker løsning, dessverre.

Skrevet
Du kan gjerne sende den til meg om du vil :) Hadde vert artig å sett om X-clamp fiksen fungerte.

 

X-Clamp er et "sjangsespill"

Om en skal betale noe, for en defekt xbox.

Har gjort flere av de og det er ingen 100% sikker løsning, dessverre.

 

Alt i livet er et "sjansespill", ingenting er garantert. Hvis man leser litt om xclamp, så ser man at det er forbausende stor andel av de som bruker den, som får Xbox´en til å fungere igjen. Tror det var litt over 90%, om ikke enda mer. Det var fra en undersøkelse med over 1000 spurte, og dog selv om det kanskje er skjeve andeler og ikke et helt representativ utvalg, så forteller det fordet noe.

Skrevet (endret)

Ingen?

 

Kan da kjøpe dette på Elfa eller nede på supern. Må bare ha størrelsen på skurene og "ringene". Også disse "isolerings" ringene, eller hva f de er til.

Endret av Deimos87

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...