Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

Noen som kan "hacke" tilbake?


Anbefalte innlegg

Skrevet

A computer with the IP address 213.97.106.242 attempted to connect your computer using Default Block Back Orifice 2000 Trojan Horse.

 

Noen som kan hacke tilbake? :D

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Damn, synd at jeg ikke sjekka ut disse verktøyene til Norton Firewall isted. Man kan jo bruke Visual Tracking, hehe...

 

Får sende en mail til Telefonica Online, takk for info'n:D

Skrevet
Jeg hadde sendt ip'en til internett leverandøren, og håpe på at han mister internetten, bare for pur skitt. Hoho :yes:

 

Har sendt en mail til Telefonica om at de må gjøre noe med saken, skal poste svaret jeg får:smile:

Skrevet

Jeg vedder 1000 kr på at du ikke får noe svar, med mindre noen ansatte kjeder seg på jobb, dessverre. Det å få forsøk på trojanerangrep servert datamaskinen er meget vanlig. Hackeren tester et stort tall datamaskiner for om de har akkurat den trojaneren installert om gangen. Så finner han tilslutt et stakkars offer, og det var ikke deg.

 

Dessuten utbasunerer firewallen(Norton Internet Security/Personal Firewall for deg ikke sant?) slike angrep meget, det eneste som skjedde var at hackerens maskin sendte en forespørsel til din maskin på en port som blir brukt til trojaneren Black Orifice 2000, og siden firewallen visste at dette var et angrep stengte den av videre kommunikasjon med hackermaskinen og gjorde alaram. Enhver med litt vilje og litt kunnskaper kan laste ned slike trojanere og "hacke" selv, internett kryr av dem. En slik "hacker" er i de fleste tilfelle ingen trussel om du har firewall og antivirus og en halv prosjon sunt vett.

Skrevet

En slik "hacker" er i de fleste tilfelle ingen trussel om du har firewall og antivirus og en halv prosjon sunt vett.

 

Kva med oss som ikkje har noko av delane da?

Skrevet

En slik "hacker" er i de fleste tilfelle ingen trussel om du har firewall og antivirus og en halv prosjon sunt vett.

 

Kva med oss som ikkje har noko av delane da?

 

Dere får finne på noe annet.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...