VikinGz Skrevet 22. januar 2008 Skrevet 22. januar 2008 jeg byttet skjermkort og etter dette henger 3dmark på oppstarten, den bruker da sykt med cpukraft og kommer ikke videre fra startlogoen... jeg har prøvd å installere det på nytt men det hjalp ikke... noen som vet hva grunnen er?
geir__hk Skrevet 22. januar 2008 Skrevet 22. januar 2008 Det kan være alt mulig rart. Avinstallerte du driveren til det gamle skjermkortet før du bytta om? For å si det sånn: hvis du ikke har skadet noe fysisk undferveis, så lukter det drivertrøbbel lang vei.
VikinGz Skrevet 23. januar 2008 Forfatter Skrevet 23. januar 2008 Det kan være alt mulig rart. Avinstallerte du driveren til det gamle skjermkortet før du bytta om?For å si det sånn: hvis du ikke har skadet noe fysisk undferveis, så lukter det drivertrøbbel lang vei. ja jeg gjore det og isntalerte de nyeste ati driverne... merklig for spill og grafiske ting går helt smertefritt, blant annet kan jeg endelig spille company of heroes med alt fult på min 19" ws ^^
geir__hk Skrevet 23. januar 2008 Skrevet 23. januar 2008 Kom på noe nå. 3Dmark hadde visst en oppdatering for en stund tilbake pga noe kluss med nye prosessorer tror jeg det var. Kan være det som er problemet.
VikinGz Skrevet 24. januar 2008 Forfatter Skrevet 24. januar 2008 Kom på noe nå. 3Dmark hadde visst en oppdatering for en stund tilbake pga noe kluss med nye prosessorer tror jeg det var. Kan være det som er problemet. fungerte tidligere med 7900gs.... var det ikke kluss med nye skjermkort da? ser også at i nettleseren blir røde og blåfarger på skrifta omvendt... men bildene er riktige og alt annet :S
geir__hk Skrevet 24. januar 2008 Skrevet 24. januar 2008 Da er jeg stygt redd det blir gjetning: Og jeg gjetter på at skjermkortet er råttent, men den funksjonen som det gjelder aktiveres ikke under de spillene du vanligvis spiller. Tar jeg ikke feil nå så er vel 3Dmark designet for å benytte alle mulige funksjoner i et skjermkort, så da finner det feilen hvis det er skjermkortet som er synderen. 3Dmark vil også kunne henge om det er feil med ram, cpu, eller strømforsyning så det kan være en eller flere av disse som er råtne.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå