Gå til innhold

NAT instillinger på Xbox 360


Wilzon

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvordan får jeg så NAT instillingene blir open og ikke streng?. Har vært inne på både ruteren og modemet og åpnet portene 3074 og 88 Tcp/Upd. Noen forslag?

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)
Hvordan får jeg så NAT instillingene blir open og ikke streng?. Har vært inne på både ruteren og modemet og åpnet portene 3074 og 88 Tcp/Upd. Noen forslag?

 

Du må først gi 360en en statisk IP adresse, samt statisk DNS i dens nettverksoppsett (dvs ikke bruk auto-oppsett, men bruk gjerne de siste adressene som ble tildelt fra ruteren i autooppsettet)

 

Du må deretter sette port forward i ruteren på portene til IP adressen som 360en har fått.

 

Her er en kjekk guide for hvordan du port forwarder basert på hvilken ruter du har:

http://www.portforward.com/english/routers...routerindex.htm

Velg "XBOX Live 360" for riktig oppsett.

 

Litt kronglete dette for oss som ikke akkurat er nettverks spesialister, men man lærer da litt av det.

På min 360 fikk jeg mye bedre fungerende multiplayer for Forza2 etter å ha gjort disse endringene.

Endret av Junkers
Skrevet

Hva med oss som ikke har en router, men bare et modem? Fant ikke modemet på lista. Det samme modem-merket har noen routere på den lista. Kan jeg velge en av de, og håpe på at det går? :p

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...