EinarEriksen Skrevet 26. november 2007 Skrevet 26. november 2007 Den nyeste mobilnettleseren fra Opera lastes ned som hakka møkk. Les mer
ShaNickolas Skrevet 26. november 2007 Skrevet 26. november 2007 (endret) Hamstrer?` Er jo kjempebra av Opera og ta kontroll over minibrowser markedet, ikke at jeg ble spesielt imponert over nettleseren for Nintendo Ds. Har også testet Opera på Windows Mobile 5 og 6. En av grunnene kan jo være at Opera ble raskt populær som minibrowser i Japan rundt 2004 - 2005, eller var det enda tidligere? Var hvertfall en dokumentar om Akihabara i Japan der noen ungdommer ble intervjuet Edit: Leif Endret 26. november 2007 av =Iko=
Gaervern Skrevet 26. november 2007 Skrevet 26. november 2007 Glimrende produkt. både skaleringfunksjonen og feedreader funker utmerket! De tjener penger på søk, det er derfor Yahoo alltid er førstevalget, selv om man kan legge inn hvilke andre søk man vil i drop-down menyen.
DrThomas Skrevet 26. november 2007 Skrevet 26. november 2007 De fremmer også Opera merkenavnet, og gjør det mer attraktivt for andre platformer (som med Nintendo DS/Wii)
knutert Skrevet 26. november 2007 Skrevet 26. november 2007 Hvordan tjener de penger på det? Tipper de tar betalt for å legge søkemotorer og bokmerker som standard når du installerer programmet. Kanskje de også får betalt per søk som gjøres fra den plattformen. Og så satser de muligens i lengden på å bli inkludert av de som lager telefoner fra fabrikken, det vil vel også gi litt penger i kassa. I tillegg har de jo mer og mer integrering med Opera på desktopen. Selv synes jeg Opera Mini er helt konge, og bruker det mer eller mindre hver dag. Ekstra tøft at det kommer fra et norskt selskap.
hobgoblin Skrevet 26. november 2007 Skrevet 26. november 2007 Glimrende produkt. både skaleringfunksjonen og feedreader funker utmerket! javel? jeg sliter med at rss-ene driver å nullstiller seg selv med ujevne mellomrom. hadde samme problemet med 3.x...
Gaervern Skrevet 26. november 2007 Skrevet 26. november 2007 javel? jeg sliter med at rss-ene driver å nullstiller seg selv med ujevne mellomrom. hadde samme problemet med 3.x... Det er veldig irriterende når det skjer. Det skjedde stadig med 3.0 og 4.0 Beta 2, men har enda ikke skjedd med 4.0, så det har skjedd en eller annen forbedring her.
torbjornen Skrevet 26. november 2007 Skrevet 26. november 2007 (endret) Har SE w810i, og var skuffa over o.m. 4. "Fugleperspektivet" er liten vits i på ein så liten skjerm. Programmet er også tyngre å laste enn versjon 3. Wap/nettsider fungerer også ofte dårlegare i siste versjon, men dette kan av og til vere omvendt. Dessutan vert mange menyar trekte saman. Dette er ei smakssak (eg likar det ikkje), men med versjon 3 hadde mogelegheit til å velje om ein ville vise utvida eller samantrekte menyar. Eg enda opp med å finne ei nettside der eg fekk lasta ned igjen versjon 3, men alle bokmerka er overført til versjon 4. Men etter all denne kritikken: Opera Mini 3 er eit kjekt program å ha på mobilen. Endret 26. november 2007 av torbjornen
kornelen Skrevet 26. november 2007 Skrevet 26. november 2007 Genialt program, som sikkert blir enda bedre i fremtidige versjoner. Er selv en svært fornøyd bruker, og skjønner godt at mange har valgt nettleseren.
aulvaer Skrevet 26. november 2007 Skrevet 26. november 2007 Har brukt vs 3 lenge og vært meget fornøyd. Lasta ned 4 nå, og er litt overrasket. Jeg synes den generer veldig mye mer trafikk enn vs 3 gjorde. Og da er jo mye av den store fordelen med Opera Mini borte, spør du meg. (Jada, den er fin ellers og!) Har kun fått testet det på WLAN foreløpig, er det forskjell på hvor mye trafikk den genererer på 3G/WLAN? (Jeg måtte laste ned 200 KB på dn.no, 140 på db.no, med vs 3 var det ofte bare ca 50 kb. Oppdelinga av siden likte jeg også i vs 3, er den borte i vs 4?
Mørbradbiff Skrevet 26. november 2007 Skrevet 26. november 2007 Bare jeg som mener at opera4 ikke komprimerer sidene (ant. kb) like mye som nr3? Jeg skulle ønske jeg kunne slå av "fugleformatet" og få den gamle visningen.
Blåbær Skrevet 26. november 2007 Skrevet 26. november 2007 Jeg regner med at de bruker samme komprimeringsmotoren slik at den vil være kompitabel med eldre utgaver. Eneste jeg kan tenke meg er at kanskje de komprimerer mindre om det blir for mange brukere og da blir for mye for maskinparken til Opera, men det tviler jeg på.
[muffin] Skrevet 26. november 2007 Skrevet 26. november 2007 Man kan slå av fugleperspektivet og få gamle formatet tilbake lett. Velg mobilvisning i instillinger. ^^
MRN Skrevet 26. november 2007 Skrevet 26. november 2007 Hvordan kan man hamstre et program som man laster ned bare en gang? Synes betaen virker bedre enn fullversjonen. Fullversjonen klarer ikke å synke seg med Opera Live, eller hva det bokmerkesystemet heter... Opera får tydeligvis mer penger fra/for Yahoo! enn Google, så derfor er Yahoo førstevalget.
aulvaer Skrevet 26. november 2007 Skrevet 26. november 2007 Man kan slå av fugleperspektivet og få gamle formatet tilbake lett. Velg mobilvisning i instillinger. ^^ Men den deler allikevel ikke opp sidene slik som i vs 3. Og jeg mener den generer mer trafikk i mobilvisningsformatet i vs 4 enn den gjorde i vs 3. Ser flere (Navitas87) reagerer på det samme... her har de tapt seg på sin desidert viktigste fordel, i disse 14 kr/MB-dager...
torbjornen Skrevet 26. november 2007 Skrevet 26. november 2007 Eg meiner å ha registrert at fugleperspektiv genererer meir trafikk enn mobilvisning.
genser Skrevet 26. november 2007 Skrevet 26. november 2007 Det har vel aldri vært noe tvil om at Opera Mini 4 genererer langt mer datatrafikk enn 3'ern. Kan jo alltids ta en liten test på dette i løpet av kvelden
beh Skrevet 27. november 2007 Skrevet 27. november 2007 Dere som vil ha en gamle visningen trykk "1" når dere ser en side med den nye visningen og velg "mobile view".
Anbefalte innlegg