Gå til innhold

Plassering av temp.sensorer


SiBC

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei.

Jeg har gått til innkjøp av en Thermaltake Hardcano 12 viftestyring. Det jeg lurte på er hvor man skal plassere tempsensorene. Jeg vet at en skal på CPU, men jeg vet ikke nøyaktig hvor den skal settes, jeg har en "Thermaltake Big Typhoon VX" CPU kjøler. jeg tenkte også at jeg skulle sette PSU på viftestyringa, hvor skal temp.sensor settes da? og hvor skal den settes hvis man kobler til kabinettvifte?

 

Forresten, er det noen som vet om man kan koble Asus 8800GTX til en viftestyring?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Når det gjelder temperatursensor på CPU så plasserer man denne så nær kjerna som mulig, men ikke oppå kjerna. Altså den må ikke komme i klem mellom prosessoren og kjøleren.

Skrevet

Nå ligger sensoren oppå "kjøleblokka" (den som ligger rett oppå CPU).

Viftestyringa viser en CPU temp på 30-40 grader, mens hovedkortsoftware viser 70 grader?? :S I BIOS står det:

 

CPU1: 30 grader

CPU2: 30 grader

CPU Temperature: 70

 

Hvilke av disse er viktige?

Skrevet (endret)

Var litt for trangt til å ta et foto, men den røde flekken på bildet viser hvor sensoren er.

post-116806-1170696498_thumb.jpg

Endret av Remi88
Skrevet

Ok, nå skjønner jeg. Tror plasseringa er helt grei. Eneste du må ta forbehold om er at temperaturen i kjerna alltid vil ligge noen grader over det som temperatursensoren vil måle så lenge maskinen er i drift.

  • 1 måned senere...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...