JC81 Skrevet 8. januar 2007 Skrevet 8. januar 2007 Pr 1.januar 07 så er den flytende studielånsrenten på 4,0%. Fastrentetilbudet som må besvares innen 10.januar er: - 5,0% i 3 år eller - 5,1% i 5 år Fra 1.april 07 justeres den flytende renten til 4,4%. Hva anbefales? Har ikke tenkt å betale ned noe kjappere enn normalt. Er f.eks. 5,1% bundet i 5 år en bra deal når den flytende er på vei opp (4,4% fra 1.april)?
HeltNils Skrevet 8. januar 2007 Skrevet 8. januar 2007 Det vil tiden vise, men slik det ligger ann nå vil du nok ihvertfall ikke tape store penger på å binde. Hvis du vil ha forutsigbar økonomi er det lurt å binde.
Balsfjord Skrevet 9. januar 2007 Skrevet 9. januar 2007 Jeg er ikke i tvil. Bind renten så fort som mulig. Jeg gjorde det i fjor.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå