Gå til innhold

Minnepinne vises ikke i explorer


Kahuna

Anbefalte innlegg

Skrevet

Opplevde en litt rar sak med en minnepinne...

 

Når den settes inn i en bestemt maskin vises den ikke i explorer. Den dukker opp i device manager og kan fjernes på vanlig måte via icon i system tray. Den får en stasjonsbokstav ( e: ) og kan aksesseres fra kommando-vinduet. Hvis jeg bruker "subst" kommandoen til å gi den en ekstra stasjonsbokstav så dukker den nye bokstaven opp i explorer. Hvis jeg setter to minnepinner i samme maskin så får den første e:, og forblir usynlig, mens pinne to blir f: og synes, uansett hvilken av pinnene som settes inn først. Maskinen har et par nettverksdrev men de ligger på z: og x: og er ikke i konflikt med minnepinnen.

 

Er det mulig at explorer nekter å vedkjenne seg e: ?

 

Noen tips?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg opplever av og til at minnepinner får samme bokstav som en allerede mappet network share. må inn i disk management og gi pinnen en ny bokstav for at den skal dukke opp.

Skrevet
Jeg opplever av og til at minnepinner får samme bokstav som en allerede mappet network share. må inn i disk management og gi pinnen en ny bokstav for at den skal dukke opp.

7542610[/snapback]

det er ganske vanlig.

Opplever det nesten daglig, da en skal ha ut noe av pc-er som har mappet opp flere nettverksgreier. da tar de nettverksgreiene (husker faenmeg ikke navnet) stasjonsbokstaven som minnepennen egentlig vil ta, men så greier ikke minnepinnen å finne seg en ledig bokstav.

Det kan vel også skje hvis du har brukt mange av stasjonsbokstavene til HD-er og cd/dvd-rom osv...

 

Men et spørsmål... Hva skjer hvis du bruker opp alle stasjonsbokstavene? fra A til Z?

blir det to bokstaver i stasjonene eller blir det bare ikke kapasitet til å "se" flere stasjoner? slik at du må fjerne bokstaven fra en, og legge til den på en annen disk eller hva det nå er som vil ha bokstaven? :p

Skrevet
Jeg opplever av og til at minnepinner får samme bokstav som en allerede mappet network share. må inn i disk management og gi pinnen en ny bokstav for at den skal dukke opp.

7542610[/snapback]

Jeg trodde først det var det som hadde skjedd men så enkelt var det altså ikke. Det er explorer som ikke viser e: driven...

 

 

Når du har brukt opp hele alfabetet så er det fullt. :p

(hvis ikke du kan assigne disker til hvilkensomhelst unicode karakter LOL)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...