Gå til innhold

Viftestyring til Delta vifte?


Medisinmannen

Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Hei.

Jeg skal kansje kjøpe meg en delta 120mm vifte, om jeg finner en vifte styring. Jeg vil ikke sitte å høre på 60db hele tiden (av og til kan jeg... :p ). Men hvilken er god /krafig nok?

 

Takker for svar.

 

EDIT: Tok feil av papst og delta!

Endret av -PeeWee-
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Papst er vel alle 1-5w så hvilkensomhelst viftekontroller kan brukes på disse .

Eller kan jeg ikke si jeg har sett 120mm papst vifter med 60dba .

Kraftigste 120mm jeg har sett er på 37db.

 

Hva med å kjøpe noen med mindre rpm.

Jeg har to stykker 120mm/70 m³/time/1200RPM (412F2GLL) i mitt kabinett 18db og trenger ikke noe viftestyring på de (høres ikke).

Skrevet

Javel (my bad) , men koster det mere enn en viftekontroller da .

Har ikke studert priser .

 

Alternativt kan man lage seg en billig krets selv som f.eks setter halv spenning over vifta vha bryter, bruk deler som tåler det.

Skrevet

Glem det.

Når du har fått vifta ned på et behagelig nivå så vil du finne ut at den faktisk har motorstøy og det kommer en intens hylelyd fra viftemotoren også.

Har selv ei 120MM deltavifte som jeg hadde tenkt og bruke i et lite ventilasjonsanlegg men selv på lave turtall støyer den.

Jeg regulerte den med ei justerbar strømforsyningn og med seriemotstand kunne den reguleres helt til den stoppa av seg selv, men lager og pipelyder slipper du ikke unna.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...