Skikongen Skrevet 10. oktober 2006 Skrevet 10. oktober 2006 (endret) Kanskje det feteste natt-bildet jeg har sett (ikke tatt): Canon 20D, 50mm f/1.8 MK-II Endret 10. oktober 2006 av Skikongen
Zeph Skrevet 10. oktober 2006 Skrevet 10. oktober 2006 Seriøst tøft bilete, pleier fly å gå så bratt opp?
Runar Skrevet 10. oktober 2006 Skrevet 10. oktober 2006 Seriøst tøft bilete, pleier fly å gå så bratt opp? 7044013[/snapback] Ser vel bare mye brattere ut fra den vinkelen der.
ovrebekk Skrevet 10. oktober 2006 Skrevet 10. oktober 2006 Kjempetøft bilde ja Det der må jeg prøve selv en gang
Republic3D Skrevet 10. oktober 2006 Skrevet 10. oktober 2006 Veldig heftig bilde ja. Fly kan stige raskt, men det ser som sagt brattere ut ifra den vinkelen.
Knutgrus Skrevet 10. oktober 2006 Skrevet 10. oktober 2006 (endret) Prøvde å ta bilde av en brøytebil i vinter... Ikke beste resultatet. Prøvde også med toget som dro forbi vinterstid med "gnisting" i strømoverføringa. Begge to med skuffende resultat. Edit: Fett bilde ja Endret 10. oktober 2006 av Knutgrus
efikkan Skrevet 10. oktober 2006 Skrevet 10. oktober 2006 Lysene etter flyet var veldig bra, men lysene på bakken var ikke noe serlig.
Autoxave Skrevet 11. oktober 2006 Skrevet 11. oktober 2006 Dette var et stilig bilde, forundrer meg over den bratte stigningen. Lysene i forgrunnen er forstyrrende, kanskje det hadde blitt bedre om du hadde croppet en del av disse lysene bort..
ragamuffin Skrevet 11. oktober 2006 Skrevet 11. oktober 2006 Ja artig med lysene, men det er ikke god paksis å poste bilder du har funnet på nett (ikke tatt selv) på bildekritikken, for å si det slik. Du gjerne avklart dette med msterodome som har copyright...? Vil anbefale deg å fjerne det.
kdog Skrevet 11. oktober 2006 Skrevet 11. oktober 2006 Den "bratte" stigningen kommer vel av at bilde er tatt på veldig lang avstand, slik at perspektivet nesten er uendret på de kilometrene flyet stiger. Hadde to fly stått på bakken med et par kilometer avstand, ville de sett nesten like store ut.
Autoxave Skrevet 11. oktober 2006 Skrevet 11. oktober 2006 Ja artig med lysene, men det er ikke god paksis å poste bilder du har funnet på nett (ikke tatt selv) på bildekritikken, for å si det slik. Du gjerne avklart dette med msterodome som har copyright...? Vil anbefale deg å fjerne det. 7051150[/snapback] Steike....jeg hadde en lengre tenkepause over hvordan trådstarter klarte å komme seg inn på en rullebane...men det er jo ikke trådstarter som har tatt bildet! Så ikke det han hadde skrevet først...før nå.
Fulgu Skrevet 11. oktober 2006 Skrevet 11. oktober 2006 Steike....jeg hadde en lengre tenkepause over hvordan trådstarter klarte å komme seg inn på en rullebane...men det er jo ikke trådstarter som har tatt bildet! Så ikke det han hadde skrevet først...før nå. 7051618[/snapback] Bildet trenger da ikke være tatt fra rullebanen? Uansett har vel dette ingenting å gjøre på Bildekritikken, dog heller i en Inspirasjonstråd, eller i Visuell kreativitet.
Republic3D Skrevet 12. oktober 2006 Skrevet 12. oktober 2006 Ja artig med lysene, men det er ikke god paksis å poste bilder du har funnet på nett (ikke tatt selv) på bildekritikken, for å si det slik. Du gjerne avklart dette med msterodome som har copyright...? Vil anbefale deg å fjerne det. 7051150[/snapback] Han sier jo selv at det ikke er han som har tatt det. Dessuten står det hvem som har copyright på selve bildet. Vi bruker det dessuten ikke kommersielt. Sjekk ut flytråden her på forumet, der ligger hundrevis av bilder fra airliners.net.
Svein_Jarle Skrevet 13. oktober 2006 Skrevet 13. oktober 2006 Den "bratte" stigningen kommer vel av at bilde er tatt på veldig lang avstand, slik at perspektivet nesten er uendret på de kilometrene flyet stiger. Hadde to fly stått på bakken med et par kilometer avstand, ville de sett nesten like store ut. 7051454[/snapback] Neeeeei, der er du nok litt på jordet. Bildet er tatt med en 50mm, noe som forteller at kameraet ikke stod så langt unna som du antyder. Den bratte stigningen er nok ikke så bratt likevel, men siden lysstripen er like tynn hele veien, og siden flyet letter innover i bildet, ser det kjempebratt ut... Men du verden, et utrolig kult bilde!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå