Anterialis Skrevet 13. september 2006 Skrevet 13. september 2006 Noen som har forslag til hva en nybegynner kan starte med? Har egentlig null peil på det med mailservere, så forslag og forklaringer taes imot med takk =) Hva slags program trenger jeg? (hørt noe om postfix eller sendmail) På forhånd takk =)
olear Skrevet 13. september 2006 Skrevet 13. september 2006 Postfix er nok enklest å bruke. Noen guider: http://www.tribulaciones.org/docs/postfix-...-tls-howto.html http://hurring.com/howto/debian_postfix_sasl/ http://www.howtoforge.com/perfect_setup_debian_sarge
Anterialis Skrevet 13. september 2006 Forfatter Skrevet 13. september 2006 Ok dette syns jeg var mye å sette seg inn i på en gang :s Noen som gidder å lage en rask bruksanvisning om hvordan jeg setter den opp til bruk ganske enkelt? Feks hvor jeg legger inn porter for inn/utgående og slikt? Hvordan jeg legger til brukere (om det ikke blir gitt til hver bruker av distro) Takk =)
sumptrollet Skrevet 13. september 2006 Skrevet 13. september 2006 Lokal smtp-tjener er i utgangspunktet en dårlig idé, smtp-tjenere på typiske private sluttbrukernett blir gjerne ansett for å ikke være et legitimt sted å sende epost fra. Bruk heller internettleverandøren din sine tjenere.
Marsan Skrevet 14. september 2006 Skrevet 14. september 2006 Lokal smtp-tjener er i utgangspunktet en dårlig idé, smtp-tjenere på typiske private sluttbrukernett blir gjerne ansett for å ikke være et legitimt sted å sende epost fra. Bruk heller internettleverandøren din sine tjenere. 6857235[/snapback] Så du mener det vil være ulovlig å laste ned mail fra egen hotmail-account? (uten ekstrapakken)
Marsan Skrevet 14. september 2006 Skrevet 14. september 2006 huff..den commenten ovenfor ble feil....SMTP har jo ikke noe med laste ned mail fra egen konto.. Bare sende. Jeg brukte faktisk en howto på ubuntuforums.org her en dag som viste meg hvordan jeg skulle sette opp en mailserver slik at jeg kunne komunisere med Hotmail-kontoen min uten å oppgradere den for outlook som de reklamerer for. Jeg skal prøve å finne guiden..
Anterialis Skrevet 14. september 2006 Forfatter Skrevet 14. september 2006 Tar denne guiden for seg det å ha en _egen_ mailserver? altså at man ikke bruker hotmail eller andre, men at man sender mail direkte til serveren, eller andre i localnettet utenfra? Det er det jeg skal ha... =)
Marsan Skrevet 14. september 2006 Skrevet 14. september 2006 Den går i all hovedsak å koble seg opp til Hotmail
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå