Gå til innhold

Microsoft frir til Mozilla


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Nesten for godt til å være sant!

 

Håper ikke dette er et soloutspill fra ramji som han får på pukkelen for av resten av MS-konsernet. Evt. at han har fått oppgaven med å få Mozilla på kroken for et evt oppkjøp i den hensikt å legge ned en konkurrent. Jepp, jeg er litt skeptisk når det høres for godt ut til å være sant. Vi får vel bare krysse fingrene og håpe på det beste :)

Skrevet
Jeg tror mer på oppkjøp eller industrispionasje enn godwill når det kommer til Microsoft

6722177[/snapback]

 

Industrispionasje på et produkt med åpen kildekode? :p

Skrevet

Tror Microsoft mest arangerer dette for å bedre image sitt, men så lenge de er villig til å bedre image sitt med "pene" metoder er det jo bare kjempe nyheter. Jeg tror vi faktisk kan vente oss ett litt snillere Microsoft som lever mer opp til Googles slagord "Do no evil"

Skrevet

Mozilla vil aldri gå med på et oppkjøp av MS, det er jeg veldig sikker på!

 

Men godt initiativ fra MS sin side ihvertfall!

Skrevet (endret)
MS vil se hva Mozilla planlegger til FF i neste release...

6722303[/snapback]

 

heller ikke dette er hemmelig informasjon.

 

Dette er et godt tiltak for folk flest.

Endret av invictus
Skrevet

trodde ms syntes sin egen IE var så bra i vista jeg? også skal de nå over til mozilla?

 

er jo egentlig bare bra om dette stemmer. men det kommer ann på hva ulempene blir...

Skrevet
Mozilla vil aldri gå med på et oppkjøp av MS, det er jeg veldig sikker på!

 

Men godt initiativ fra MS sin side ihvertfall!

6722250[/snapback]

Hvordan er du så sikker på det egentlig?

Jeg tror på dette.

Penger er makt, microsoft har penger

Alt kan kjøpes = Mozilla kan bli kjøpt

 

Spørs helt hvor mye det er snakk om her.

"Mozplorer"

Skrevet

Det gjør jo ingenting om Mozilla blir kjøpt opp. Siden det er OpenSource kan jo bare noen andre overta vil Microsoft skulle lede programmene på feil vei og vis Microsoft gjør de bedre må de alikevel gi de ut i OpenSource.

Skrevet

Synes det er morsomt å se de som febrilsk prøver å angripe MS her.

Jeg synes dette er et bra initiativ. Hva som kommr ut av det er en annen sak, men så langt sitter jeg bare spent og ser.

Skrevet (endret)
Penger er makt, microsoft har penger

Alt kan kjøpes = Mozilla kan bli kjøpt

6722323[/snapback]

 

Det er irrelevant om Mozilla blir oppkjøpt. Noen andre kan da bare forke firefox. Det er alikevel viktig å merke seg at spekulasjoner om oppkjøp kun blir synsing og det er _INGENTING_ i denne nyheten som tyder på det er tilfellet. I realiteten betyr denne nyheten akkurat det som står ettersom microsoft har alt å tjene på at mozilla-produkter fungerer bra på vista og lite å tjene på å kjøpe opp mozilla.

Endret av invictus
Skrevet (endret)

Bra tiltak av Microsoft :thumbup:

 

Edit:

Itavisen skriver forresten i tillegg dette:

Årsaken er at Ramji mistenker at Mozillas spamfiltre sperrer for Microsoft-adresser…

 

Noen som har vært inne å tittet på det "nye og fantastisk flotte" designet på websiden dems forresten?

Endret av crownjewel
Skrevet
Jeg tror mer på oppkjøp eller industrispionasje enn godwill når det kommer til Microsoft

6722177[/snapback]

 

Industrispionasje på et produkt med åpen kildekode? :p

6722215[/snapback]

Hehe. Det skulle tatt seg ut :!:

Skrevet

Kan tyde på at Microsoft endelig har forstått at konkurranse er sunt?

Alle tjener på at det er flere browsere som fungerer bra på Windows Vista, spesielt sluttbrukerne. Microsoft erkjenner kansje også at Firefox er kommet for å bli som en browser brukt av en betydelig del av Windows Vista's brukere, og av den grunn er best tjent med at den fungerer så bra som mulig på Vista.

 

Husk, en av de tingene Microsoft har jobbet med når det gjelder Vista er oppfattet stabilitet av operativsystemet. De aller fleste legger skylda på operativ systemet når noe går galt, og Microsoft har oppigennom alle de år måtte ta mye pepper fordi tredjeparts drivere og programmer har ført til datatap, krasj osv.

Jeg velger og tro at Microsoft ønsker at Vista skal framstå som veldig stabilt og sikkert og av den grunn ønsker at de mest utbredte tredjeparts programmer skal fungere prikkfritt på Vista.

Skrevet
Synes det er morsomt å se de som febrilsk prøver å angripe MS her.

Jeg synes dette er et bra initiativ. Hva som kommr ut av det er en annen sak, men så langt sitter jeg bare spent og ser.

6722333[/snapback]

Dersom det ikke er skjulte intensjoner, så kan det ikke komme noe annet enn gode ting utav dette?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...