Gå til innhold

Når man brenner med dvd med DL må man snu platen?


beji

Anbefalte innlegg

Skrevet

heisann, jeg lurer på hvis man kjøper Dvd brenner som støtter DL(dual layer) må man da snu cden under prosessen??

 

(er litt noob når d gjelder dvd-brennere har ikke fått satt meg inn i slikt ennå :blush: )

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Nei, du brenner på samme måte, men du må aktivere DL funksjonen.

 

DL betyr ganske enkelt at platen består av to lag, på samme side. Laseren og teknologien er lagd for å kunne fokusere på de forskjellige lagene, og da dobble kapasiteten.

  • 4 uker senere...
Skrevet

Ja!

 

Dobbeltlagsplater/Duallayer:

Plater som brennes i to lag på samme side. Finnes både i +R og -R formatet. (8,5gb). Må ha brenner som støtter "DL"

 

Dobbeltsidige plater/Dualsided:

Plater som brennes i ett lag på to sider. (må snues) (9,4gb) -R

Kan bruke en hvilken som helst ordinær DVD-brenner som støtter -R

 

Dobbelsidige plater er en utdøende rase, som f.eks disse, men det kan finnes andre der ute, men sannsynligvis ikke så mye av de heller... Etter Dobbeltlagsplatene gjorde sitt inntog, ble disse lite hensiktsmessig....siden de må fysisk snues.

 

Men helt greit til backup av film-serier, data etc. som man vil holde på 1 plate, uten å betale fullt så mye som en dobbeltlagsplate... Eller hvis man ikke har en DL brenner! (men man må splitte filmen i 2, og brenne som egen film på hver side)

 

 

mvh

PK

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...