Gå til innhold

Spekulasjoner om PS3-pris (PS3)


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet
Merrill Lynch hevder dette vil bety cirka 1.2 milliarder dollar i tap det første året PS3 er i salg.

 

Prisane på konsoller går aldri oppover (så vidt eg har sett), så betyr det at Sony vil selge PS3 med tap konstant? Eller vil det bli såpassa billigare å produsere dei ettersom åra går at det vil gå i pluss?

Skrevet

Produksjonskostnadene bruker å gå ned etter hvert, men det er nok uansett spillene Sony håper å tjene penger på (de får en viss sum per offisielle PS3-spill som selges, uansett utgiver).

Skrevet (endret)

Blir surrete av all spekulasjonen rundt 360 og PS3 :p

 

Ja, spela kan vel ikkje koste stort å produsere. Ein DVD er ingenting.

Endret av zeph
Skrevet
Blir surrete av all spekulasjonen rundt 360 og PS3 :p

 

Ja, spela kan vel ikkje koste stort å produsere. Ein DVD er ingenting.

Blir surrete jeg også, litt forvirrende egentlig.. :dontgetit:

Skrevet (endret)

Men så ryktes det at spillene blir hakket dyrere :( $59.99,- i USA. 10 dollar mer enn i dag. Er redd for at vi må betale 600-700 kr.for konsollspill i Norge igjen :(

 

Heldigvis er dollarkursen lavere enn den var før. Husker da man betalte 800 kroner for et Nintendo 64-spill...

Endret av kilik
Skrevet

Jeg leste i et blad og at spill vil bli VELDIG dyre, men det vil vere pga. de er så avanserte os whatever, men dette var fra et proff datablad da!

 

liksom, sony taktikk: 1 månden: allt billig, men så skrues prisene rett opp, og det ble ikke så billig alikavel med ps3. (spill prisene blir skutt opp)

Skrevet

jeg bryr meg lite om de dyre prisene, for man vil jo uansett bruke opp pengene sine(på godterie, mcdonalds osv) SÅ jeg vil heller betale litt ekstra for å få den beste spillopplevelsen.

Skrevet

Siden ps3 er så dyr håper jeg dvd-spilleren med bluray er topp kvalitet, så jeg slipper å kjøpe en ny dvd-spiller når bluray/hd-dvd begynner å bli populært :)

  • 2 uker senere...
Skrevet

Ja jeg har lest litt om detta bluray greiene. Jeg tror det seriøst kommer til å erstatte dvd, eller i det minste få oss til å glemme vanlige brenne cd etterhvert.

Jeg tror PS3 spilla vil komme opp i ganske så høye pris her i Norge, men det er pga at det er helt nytt, og konsollen blir sikkert ikke akkurat billig den heller, men ha med i tankene at spillopplevelsen vi kommer til å få når vi starter opp monsteret for første gang, det kommer til å bli omtrent den samme følelsen i 1999 i kinosalen da jeg så matrix filmen for aller første gang. Du vet..den derre" Å SÅ RÅTT AT JEG FÅR ORGASME" følelsen. Grafikk som er penere enn virkeligheten gir deg gåsehud nårre skjer realtime foran deg..serriøst.

Så det jeg prøver å si at det er egentlig verdt prisen uansett hva den blir hvis man er gaming fan.

Mitt ord...takk takk

trenger ingen applaus, bare gap å tenk over fremtiden dere :p

LOL

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...