Gå til innhold

hva er "belg grønnsaker"!?


Anbefalte innlegg

Skrevet

heisann! Min far har en kronisk sykdom - urinsyregikt.

Det kommer av kjøtt osv. Hvis du drikker alkohol osv. så blir faktisk store toa veldig hoven og øm, og rød. Det er en smerteful sykdom

 

Legen til min far har sagt at han skal spise "belg frukter/grønnsaker" men legen sa aldri hva det var. Mamma sa at det ikke er hans jobb, men det er det. Så jeg må finne det ut..

 

Noen som kan finne ut av dette?

 

Mvh Stian_A

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Erter av diverse slag er belgfrukter. Hvis du serpå f.eks sukkererter, så ser du at selve ertene ligger på rekke inni et lite "hus". Det er dette huset som er belgen.

 

gixxermann: Det er ikke alle som er like flink å bruke google som enkelte andre er. Derfor synes jeg at man heller kan hjelpe de som spør om hjelp, uten å slenge med kjeften. Tenk hvor mye bedre verden hadde blitt da.

Skrevet

gixxermann: Det er ikke alle som er like flink å bruke google som enkelte andre er.

Men herregud da. Tast inn Belgfrukter i søkefeltet og trykk Enter. Her er det da vel ikke snakk om å være flink. Det er bare å gjøre det. Sheesus :sleep:

Skrevet

Det er også enkelt å holde kjeft hvis du ikke har planer om å hjelpe til på en konstruktiv måte.

 

Jeg mener å ha lest noe om belgfrukter på frukt.no, men fant det ikke igjen nå :(

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...