Gå til innhold

Forventninger til Musikkåret 2005


Nidhogg

Anbefalte innlegg

Skrevet

Ja...hvilke forventninger har du til musikkåret 2005. Noen nye band som dukker opp eller noen nye cder som du gleder deg til? Konserter?

 

Personlig gleder jeg meg til det nye Turboneger albumet: Babylon Forever. Har hørt tre nye sanger allerede (Wasted again, All my friends are dead og Blow me in the wind) og må si at dette høres lovende ut. Så håper jeg også at de kommer på Roskilde og norgesturne.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

OMG Slipper ToyBox ny cd?!!1

 

Seriøst: Har egentlig ikke sjekket markedet for 2005. Men gleder meg til Frances The Mute. Må også skaffe meg den nye Turbonegro-skiva.

Skrevet

Jeg gleder meg helt SINNSYKT til den nye skiva til Daft Punk :love: Har store forventninger til dem så jeg håper ikke de skuffer meg :( Men det skal vansklig gjøres å matche forrige album, Discovery, for der var hver eneste låt utrolig bra.

 

Btw: Skulle ikke være noen som har peiling på en eventuel singel før albumet til Daft Punk?

Skrevet

Gleder meg til The Mars Volta, Tool, Nine Inch Nails, Meshuggah og Dream Theater når det gjelder nye album. Kommer ikke på noe mer. Tenker det blir som i fjor - at samlinga utvides med både nytt og gammelt.

 

Bortsett fra det foreligger det vage planer om Quart/Roskilde, noe som jo naturligvis kan bli veldig bra. :fun:

Skrevet (endret)

Apropros Frances The Mute har den vært tilgjengelig på nettet i lang tid.

At den tydeligvis har vært klar så lenge gjør at en kan lure på hvorfor den offisielle slippdatoen ikke er før et stykke ut på nyåret. Gudene må vite.

En god skive, langt mer proggete og eksperimentell enn De-Loused.. likevel klarer jeg ikke helt å kaste flosshatten i taket av begeistring.

Endret av SjokoladeJesus
Skrevet

Håper..

 

..Tool rekker plata før 2006.

..Nick Cave kommer med noe dypt (blitt noe lett siste tiden)

..Sigur Ros kanskje lanserer en ny stor plate.

..Neil Young lager en soloplate (Ikke med Crazy Horse)

..OVERRASKELSESPLATE FRA PINK FLOYD.

Skrevet (endret)
Jeg gleder meg helt SINNSYKT til den nye skiva til Daft Punk :love: Har store forventninger til dem så jeg håper ikke de skuffer meg :( Men det skal vansklig gjøres å matche forrige album, Discovery, for der var hver eneste låt utrolig bra.

 

Btw: Skulle ikke være noen som har peiling på en eventuel singel før albumet til Daft Punk?

Du kan jo leke deg med 'Daft Punk - Daft Club - Sodium' i mellomtiden :)

Endret av salif
Skrevet (endret)

Som sagt: Den nye skiva til Ram-Zet.

 

Og The Mars Volta? Spennende...

 

Tool? Tja, lov og håpe :p

 

Synes Dimmu Borgir skal komme med ny plate og påfølgende norgesturne! Det hadde vært topp!!!

 

EDIT: Metallica??? JATAKK!!!!!!

Endret av H4ngm4N
Skrevet

What the????

 

Dimmu Borgir, eller E. Silenoz og Shagrath skal i løpet av 2005 lage en "remake" av Stårmblåst!!! :w00t:

 

OG de skal jobbe med nytt materiale... :w00t::w00t:

 

kilde: www.dimmu-borgir.com

Skrevet

Strapping Young Lad slipper ny plate i mars :)

Meshuggah gir ut Catch 33 i løpet av februar (ingen offisiell release-dato enda)

 

Ellers ser jeg frem til nye plater med NIN, Mars Volta og håper Devin Townsend slipper nytt soloalbum :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...