Fjelldal83 Skrevet 13. oktober 2004 Skrevet 13. oktober 2004 Hei Jeg har problemer med mitt Club3d6800 kort. Det som skjer er at jeg får artifacts på skjermen og deretter restarter pc'en. Jeg har ikke overklokket kortet. Min teori er at jeg har for liten psu(Chieftech340W). Noen gode råd ? Takk på forhånd
Spirre Skrevet 13. oktober 2004 Skrevet 13. oktober 2004 (endret) det kan nok godt være psu som skaper problemer ja. mitt gode råd er å prøve med en større psu, eller bare å koble fra alt du ikke trenger å se om det hjelper. hdd'er og cdrommer og sånt bruker 25watt hver ca så det blir fort oppbrukt en annen ting kan være at det blir for varmt i kassa di, vet ikke om du har noen kabinettvifter eller ikke, mene med dagens maskiner er luftkjøling omtrent obligatorisk Endret 13. oktober 2004 av Spirre
laaw Skrevet 13. oktober 2004 Skrevet 13. oktober 2004 Jeg har det samme kortet på en 300W strømfrosyning. Da har jeg 1 dvd-brenner, 1 rom, 1 7200 hardisk, 3-4 vifter og noen pci kort. Så jeg tviler at din 350W er for liten.
Fjelldal83 Skrevet 13. oktober 2004 Forfatter Skrevet 13. oktober 2004 Jeg har det samme kortet på en 300W strømfrosyning. Da har jeg 1 dvd-brenner, 1 rom, 1 7200 hardisk, 3-4 vifter og noen pci kort. Så jeg tviler at din 350W er for liten. Det jeg har i maskina mi er : 3 disker, 2 dvd rom'er, og ei system vifte. Resten står i profilen min. Har ei 450W q-tec som jeg kunne ha prøvd. Greit nok at q-tec suger, men det er verdt å prøve
Fjelldal83 Skrevet 13. oktober 2004 Forfatter Skrevet 13. oktober 2004 det kan nok godt være psu som skaper problemer ja. mitt gode råd er å prøve med en større psu, eller bare å koble fra alt du ikke trenger å se om det hjelper. hdd'er og cdrommer og sånt bruker 25watt hver ca så det blir fort oppbrukt en annen ting kan være at det blir for varmt i kassa di, vet ikke om du har noen kabinettvifter eller ikke, mene med dagens maskiner er luftkjøling omtrent obligatorisk Det kan også være temperaturen. Kortet ligger på ca 60C i windows.... Vet ikke hvor mye det ligger på i spill...
BareGjest Skrevet 13. oktober 2004 Skrevet 13. oktober 2004 Det er kanskje ikke mye pent å se på.. ..men jeg har fjernet den ene døra på tower-kabinettet mitt, så det ikke bygger seg opp for mye varme der inne. Det blir fort varmt med cpu+skjermkort alene, for å ikke snakke om alt av disker og stæsh..
Gunnar B Skrevet 13. oktober 2004 Skrevet 13. oktober 2004 (endret) Leste i en tidligere tråd om at monteringen av kjøleren/vifta kunne være litt dårlig,og at det hjalp å etterstramme skruene på skjermkortet. Edit:leif Endret 13. oktober 2004 av ghbing
Fjelldal83 Skrevet 15. oktober 2004 Forfatter Skrevet 15. oktober 2004 Nå har jeg virkelig problemer med kortet. Nå er det bare artifacts og jeg kommer ikke inn i windows. Er kortet ødelagt?
TDK Skrevet 15. oktober 2004 Skrevet 15. oktober 2004 (endret) Nå har jeg virkelig problemer med kortet. Nå er det bare artifacts og jeg kommer ikke inn i windows. Er kortet ødelagt? Etter all sannsynelighet, ja. Prøv kortet i en annen maskin, hvis dette ikke fører frem, send det tilbake på garantien. Endret 15. oktober 2004 av TDK
Fjelldal83 Skrevet 15. oktober 2004 Forfatter Skrevet 15. oktober 2004 Huff... Har bare hatt kortet i 6 dager... Kan jo benytte meg av angreretten.
TDK Skrevet 15. oktober 2004 Skrevet 15. oktober 2004 Huff... Har bare hatt kortet i 6 dager... Kan jo benytte meg av angreretten. Ja, men for all del prøv kortet i en annen maskin (kameraten din sin f.eks..)... Hvis det samme problemet er der, må du sende det tilbake til komplett eller hvor du nå enn kjøpte det fra.
Fjelldal83 Skrevet 15. oktober 2004 Forfatter Skrevet 15. oktober 2004 Jepp, får prøve det i en annen maskin. Kjøpte kortet hos MPX. Hvor lang tid vil det ta for at jeg får byttet kortet?
blackbrrd Skrevet 15. oktober 2004 Skrevet 15. oktober 2004 Det kommer HELT an på hvor bra service MPX/Club3D gir
Fre_ZZe Skrevet 15. oktober 2004 Skrevet 15. oktober 2004 Har du låst opp siste Pipelines/vs Daemonifuge ? Trolig er det for svak PSU som er grunnen,napp ut etpar HD'/Cdrom og prøv på nytt, visst ikke er det bare å bruke angreretten... Gjorde det nylig på en vare fra komplett..gikk smertefritt ..
Fjelldal83 Skrevet 15. oktober 2004 Forfatter Skrevet 15. oktober 2004 Prøvde kortet nå nettopp på en annen pc. Fikk samme problem der også. Jeg får vel kontakte mpx på mandagen og høre hva de har å si. Skal prøve kortet litt mer for å se om det er noe håp
Fre_ZZe Skrevet 15. oktober 2004 Skrevet 15. oktober 2004 Trist å høre Daemonifuge.. Hold oss oppdatert på hvordan det går da-vurderer sterkt å kjøpe det samme kortet-erjo omtrent det eneste som er på lager rundt omkring til den prisen..
Lch Skrevet 16. oktober 2004 Skrevet 16. oktober 2004 Hvis kortet er gnøkka, må du ikke finne på å ta det på angreretten. Sånt må du kjøre reklamasjon på.
Fjelldal83 Skrevet 8. november 2004 Forfatter Skrevet 8. november 2004 Snakket med mpx idag. Det er visst leveringsproblemer over hele europa på Club3d6800 kort. Kan hende jeg må vente til den 20 november før jeg får et erstatningskort, men hvis ikke jeg er villig til å vente kan jeg få velge et annet alternativ. Noen tips om hva jeg bør velge?
ChingLing Skrevet 8. november 2004 Skrevet 8. november 2004 Heisann, det høres ut som om du har minne problem! Når du har rare tegn / symboler / streker etc. på oppstartsbilder, er det som regel minne relatert. Hør med MPX eller Club 3D om du får byttet kortet ditt! Lykke til
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå