alex100 Skrevet 24. juni 2004 Skrevet 24. juni 2004 Det er vel ingen problemer ved å male sponplater f.eks. svarte? Spør bare for å vere på den sikre siden, så jeg ikke misser noe.
Axentrix Skrevet 24. juni 2004 Skrevet 24. juni 2004 nei.. ikkeno problem.. Men det er en fordel å pusse dem først
Crinos Skrevet 24. juni 2004 Skrevet 24. juni 2004 Om du vil ha en fin finish, må du sparkle for å få overflaten gjevn og fin. (Husk at når du sparkler må du, sparkle, pusse, sparkle, pusse, og gjerne en til to ganger til med finere sandpapir). Om driter i om det er litt ruflete overflate, så er det bare til å sause på med sort maling fks.
aeinstein Skrevet 24. juni 2004 Skrevet 24. juni 2004 Hvis du kjøper ordentlig maling på boks så vil du få en grei overflate ved å bare begynne å male..... grei... ikke übernize og glatt....
bergen Skrevet 24. juni 2004 Skrevet 24. juni 2004 Heisann! Kjøp den billigste hvitmalinga du finner og mal noen strøk med den før du begynner med en bedre og dyrere svart maling. Sponplater trekker til seg veldig mye maling så det er derfor lurt å mette den med en billig maling først!
aeinstein Skrevet 24. juni 2004 Skrevet 24. juni 2004 Heisann! Kjøp den billigste hvitmalinga du finner og mal noen strøk med den før du begynner med en bedre og dyrere svart maling. Sponplater trekker til seg veldig mye maling så det er derfor lurt å mette den med en billig maling først! Riktig
Boralis Skrevet 24. juni 2004 Skrevet 24. juni 2004 (endret) Eller rett og slett bruke heftgrunning . Endret 24. juni 2004 av Snekker`n
andesam Skrevet 24. juni 2004 Skrevet 24. juni 2004 Hvis du får tak i det så er det best å spraye i steden for å pensle (blir mye mer jevnt). Puss litt (med veldig fint papir, 1200 eller noe sånn) mellom hvert strøk og ha på mange strøk. På slutte kan du jo spraye på noen strøk med klarlakk.
Boralis Skrevet 25. juni 2004 Skrevet 25. juni 2004 Skal du ha det slettest mulig kjøper du sprøytesparkel,det er på samme sort bokser som lakken , puss så over med 400-600 papir .
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå