Gå til innhold

Problemer med AMD 64


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Hjelp meg, vær så snill..

 

Glad som jeg var etter og bygget sammen min nye AMD 64-maskin trykket jeg på power-on knappen og så kunne moroa begynne.. :dontgetit:

 

 

Joa, alt være bare fryd og gammen inntil Windows under innstallasjon kom med "moro-meldingen" (Blue Screen of Death) No_page_area fund og masse andre "moroe" feil meldinger..

 

Det lengste den kom under innstallasjonen var på ca 99% på "Fullfører innstallasjonen".. :wallbash:

 

 

Noen som vet hva som kan være galt? Jeg takker bukker og mere for alle svar.

 

(EDIT: Så fortvilet jeg var glemte jeg og legge inn "specs" Det er oppsettet jeg har postet med den 19" LCD'en)

Endret av Stikk-kont@kten
Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Det kan være så mangt, men for å hjelpe deg trenger vi mer detaljer om systemet ditt som hovedkort, minne, strømforsyning, osv.

 

Tipper at det er minne eller drivere som er årsaken til disse problemene. Etter BSOD-meldingen å dømme så virker det som det er minnet, men for å være sikker kan du sjekke det med Memtest86+ som du kan laste ned her:

http://www.memtest.org

Endret av snorreh
Skrevet (endret)

Hei, 1:for lav volt til minnet

2:kjør scandisk

3: lykkelig eier av 64 system

mulig der ligger en oppdatering for bios på hj, siden for kortet, vedr, spenning til minnet

Endret av LA8464
Skrevet

Oi, nå funket det, hmm...

 

Skal uansett kjøre mem-test pluss noen HD tester..

 

Men mistenker at det har noe med Windows+AMD 64 og gjøre..

Skrevet

Svarte, med en gang jeg kommer inn i Windows får jeg mld:

 

"Systemet er gjenopprettet etter en alvorlig feil"

 

Og et par min etter kommer BSOD..

 

HJELP...!

Skrevet

En venn av meg hadde hadde amd 64 og twinmos minne. Under instelasjonen kom det bluescreen og pcen restarta. Etter mange forsøk klarte vi å legge inn xp men pcen var bare kjempe ustabil. Så byttet han til corsair ram og da virket alt fint.

 

Jeg tror det er en minne feil.

Skrevet

Hvis jeg husker riktig har du abit hk og ocz minne?

 

1. Sett minne til 333 MHz i BIOS, fungerer det da? Kjør memtest

2. Oppdater bios til siste versjon og sett hastigheten til 400 og test videre

Skrevet
Men mistenker at det har noe med Windows+AMD 64 og gjøre.

Huh? Jaha? A64 funker nå fint på alle windows jeg har prøvd... Har prøvd fra Win 98 til XP, som jeg bruker nå.

Skrevet

Jag, takk..

 

Funker nå på 333, skal prøve og sette opp igjen etterpå.

 

flash blir nok ikke aktuellt (tenker på garanti) enda, vil tro jeg sender tilbake ram-brikkene på mandag...

Skrevet (endret)

ehm...hvis du skulle sende noe tilbake , må det bli HK. Du mister ikke garantien pga flashing. Ofta får du det rådet av websopen.

Endret av mantra17
Skrevet (endret)

Som det blir nevnt her skal det ikke være noe problem å flashe med tanke på garanti. Det blir ikke lagt ut nye bioser hos produsenten uten grunn...

 

Bare følg prosedyren til punkt og prikke (står beskrevet på hjemmesiden til produsenten og\eller i ei tekst fil som følger det du laster ned) så har du ditt på det tørre.

 

Vet av erfaring at abit kortet skal fungere 100% sammen med OCZ minne på 400 MHz, men husker om det var nødvendig å flashe for at det skulle fungere.

 

Hvis du trenger mer hjelp\beskrivelse av hvordan du skal flashe kan du sende meg en PM.

 

EDIT: Hvilke brikker har du? Er det OCZ så skal dette være konge minne og som sagt fungere 100 % med hovedkortet ditt. MEN det kan være nødvenidg med flash av bios. Ofte er første biosversjon, desverre, ikke 100 %, defor råder jeg deg til å oppdatere til siste versjon. Nye biosversjoner retter opp i feil og barnesykdommer og det gjelder ikke bare minnekompatibilitet, men mange ting. Så for økt stabilitet og ytelse bør du flashe.

Endret av jag
Gjest Slettet+9817234daf
Skrevet

For all del; ikke send tilbake ram'en, men HK.

Skrevet

Jeg har amd64 og twinmos nedklokket til 333mhz.

Ingen bios oppdateringer funka, og jeg orker ikke å bruke mer penger (pc'en kosta 20k) på ny ram.

Får satse på at en ny bios oppdatering kommer snart som fikser dette problemet.. :cry:

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...