soink Skrevet 10. februar 2004 Skrevet 10. februar 2004 Hei Noen som kan si meg grunnen til dette? Virker som at det dannes kondens på sideveggene på tanken.. Er dette normalt? isåfall ikke, hvordan forhindre?
Daron Skrevet 10. februar 2004 Skrevet 10. februar 2004 Vannet vil jo bli litt varmt når det kjøler ned cpu... siden det er litt varmere en omgivelsene vil det fordampe ørlitegrann.. da tanken er tett har det ingensteder å fordampe, og vil da avsette seg på veggene i tanken som er kaldere en dampen... Tror det skulle være noenlunde riktig... Det kan forhindres ved å fylle tanken helt... Enkelt og greit..
SaamB Skrevet 10. februar 2004 Skrevet 10. februar 2004 Jeg ser bare to graverende feil på bildet.. Kabelrot, og et (umod'a?) Aopen kabinett
soink Skrevet 10. februar 2004 Forfatter Skrevet 10. februar 2004 Jeg ser bare to graverende feil på bildet.. Kabelrot, og et (umod'a?) Aopen kabinett Det er en fellesmaskin på biblioteket på skolen, så hvorfor fikse på kabelrot og bruke tid på noe som aldri vil bli vist offentlig?
Explorer Skrevet 10. februar 2004 Skrevet 10. februar 2004 Jeg ser bare to graverende feil på bildet.. Kabelrot, og et (umod'a?) Aopen kabinett Det er en fellesmaskin på biblioteket på skolen, så hvorfor fikse på kabelrot og bruke tid på noe som aldri vil bli vist offentlig? Hva gjør vannkjøling i en offentlig bibeliotekmaskin ?
PsychoPat Skrevet 10. februar 2004 Skrevet 10. februar 2004 (endret) Det kan være at det ble for mye bråk med luftkjøling. Men man kan får temmelig stillegående luftkjølere. Endret 10. februar 2004 av PsychoPat
8483838383 Skrevet 10. februar 2004 Skrevet 10. februar 2004 Tror de fleste opplever kondens i vanntanken, min er ivertfall full av kondens, og det er ingenting å være redd for.
Jonas Skrevet 10. februar 2004 Skrevet 10. februar 2004 Skole maskin med vannkjøling?! trodde skolen andre ting prioritert forann det kunne f.eks gitt det til min skole
AvIOn Skrevet 10. februar 2004 Skrevet 10. februar 2004 Han som er it-sjef der er sikkert like datafrelst som de her inne... han er sikkert registrert bruker og hr vapochill hjemme:D det er INGEn, og jeg repeterer INGEN it-sjef som normalt tenker vannkjøling... Han har sikkert overklokka ALLE maskinene der... og har tvunget seg til ett mongolid budsjett til it-avdelinga Fikk plutselig lydt å bli it-sjef på en skole jeg:D
8483838383 Skrevet 10. februar 2004 Skrevet 10. februar 2004 Han som er it-sjef der er sikkert like datafrelst som de her inne... han er sikkert registrert bruker og hr vapochill hjemme:D det er INGEn, og jeg repeterer INGEN it-sjef som normalt tenker vannkjøling... Han har sikkert overklokka ALLE maskinene der... og har tvunget seg til ett mongolid budsjett til it-avdelinga Fikk plutselig lydt å bli it-sjef på en skole jeg:D Angående it-ansvarlige som tenker på vannkjøling. Fikk selv hakeslepp da jeg kom på yrkesbesøk på hydro aluminium og fyren der sa, De fleste serverene er vannkjølte.
Kvakksalveren Skrevet 10. februar 2004 Skrevet 10. februar 2004 I følge ein kompis av meg er, i allefall ein del, av datasystemene i Forsvarets MTBer vannkjølte. MTBane er jo hauggamle men ka tid vannkjølinga kom ombord veit eg ikkje.
soink Skrevet 12. februar 2004 Forfatter Skrevet 12. februar 2004 Skole maskin med vannkjøling?! trodde skolen andre ting prioritert forann det kunne f.eks gitt det til min skole Ër lærling på nesbru skole, bestilte waterchill, nf7-s og Duron 1.2Ghz @ 2.2GHz Og det blir nok fler prosjekter :)
Mato Skrevet 13. februar 2004 Skrevet 13. februar 2004 det er jo en sikkelig krem jobb og vere id ansvarlig på en skole .. har en kompis som er det og hvist jeg mangler no data stuff stikker eg opp til han og "låner" fra den store kassen han har på kontoret hans .. det er en STOR eske med masse gammelt som kan bruket hvist man har bruk for det ..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå