Boing_80 Skrevet 6. juli Skrevet 6. juli (endret) Jeg kjøpte nettopp Logitech G915 og har egentlig alltid brukt muse og tastatur fra dette selskapet. Men i de siste årene har det kommet enda flere utviklere som har gode tastaturer, for eks. Keychron. Hva foretrekker du? Endret 6. juli av Boing_80
vidor Skrevet 7. juli Skrevet 7. juli (endret) Bruker relativt stille laptop-lignende keyboard med litt lengre travel-distance. Clicky-keyboard er cringe hvis en er i publikum, men sikkert helt greit alene. Husker jeg ga en kollega et par kontor unna meg en ny mus fordi scrollwheelen til vedkommende hørtes ut omentrent som en mekanisk gressklipper ved bruk. Logitech Ultimate X brukte jeg for noen år siden. Nå bruker jeg et Dell Entry keyboard som er greit nok for sin størrelse og komfort. Har en Logitech trådløs mus med batteri. Helt grei bortsett fra at jeg kommer alltid borti scrollwheel hele tiden når det ikke er tiltenkt. Endret 7. juli av vidor
AndersT2 Skrevet 7. juli Skrevet 7. juli Har hatt en del forskjellige tastatur de siste årene, både fra Logitech og andre. Kjøpte mitt første mekaniske for i hverftall 15 år siden, men greier meg fint også med membrand tastatur. Etter å ha testet litt for mye forskjellig (Hos meg har flere tastatur fått problem med dobbel tasting. Skjer på flere PCer, så det er tastaturet, så har byttet da.), men det var først når jeg fant ett Razer Huntsman Elite med lille tastebrytere at jeg faktisk merket at det var ett tastatur som faktisk ville gi forbedring pga tastene. Det føles kjappere å skrive på. Det er clicky, men ikke det verste jeg har hørt. Har Corsair K55 på jobben for å ha ekstra knapper, godt tastatur, men iCue programvaren er ikke bra. Den husker aldri innstillingene på lyset (Skal ha fullt hvitt lys, men får kun dimmet hvit, så må alltid inn og justere for å få mer lys når det trengs).
Complexity Skrevet 7. juli Skrevet 7. juli Har mye å si hvilke brytere man liker da. Bytta ut alle mine med blå. Klikker som et uvær men hærlig å skrive på.
Fantomtegningen Skrevet 7. juli Skrevet 7. juli Jeg har det samme tastaturet, bare kablet (G815). Storfornøyd med det, var litt usikker på å kjøpe det da det mangler håndleddspute, men i og med at det er såpass flatt så behøves det ikke. Går ikke tilbake til membran brytere til pc'en hjemme, på kontoret derimot er jeg låst til membran. 😛
Boing_80 Skrevet 7. juli Forfatter Skrevet 7. juli Jeg har fått med meg at Logitech har sovet litt i timen og ikke lenger har den topp posisjonen de en gang hadde. Blir spennende å se hvor lenge dette tastaturet holder. Det forrige begynte å registrere doble ord og ble en stor fortvilelse for meg.
Caengar Skrevet 7. juli Skrevet 7. juli Akkurat nå så bruker jeg cepter legacy gaming kb med blå mekaniske taster. Elsker tastatur med blå taster siden det er så bra og skrive med gansle bra å game med. Jeg prøvde tastatur med brune røde og svarte taste mekanikker før men fingrene mine hatet det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå