Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

Varmeapparat fungerer ikke. Toyota Rav4 2006


Anbefalte innlegg

Hei, vi har en Toyota Rav4 2006 modell, vi kan ikke justere varmen opp og ned på varmeapparatet, den er låst i midten.. vi har prøvd å skifte det panelet som vi kan justere varmen med men den virker fremdeles ikke.. er det noen som vet hvilken del vi må skifte?

Endret av Tibeth
Lenke til kommentar
  • Hårek endret tittelen til Varmeapparat fungerer ikke. Toyota Rav4 2006
Annonse

[1] Random productId 4324245 from forum_150

Du kan lese feilkoder i skjermen med temperaturene ved å:

Holde Auto og resirkulerings knappene inne mens du skrur på tenningen. Du skrur på tenningen ved å trykke på EngineStartStop knappen 2 ganger uten å trykke bremsepedalen.

Skjermen vil blinke vekselvis med evt. to-sifrede feilkoder. Hvilke feilkoder rapporteres?

Trykk OFF knappen for å avslutte diagnose modus.

Lenke til kommentar
mobile999 skrev (22 minutter siden):

Du kan lese feilkoder i skjermen med temperaturene ved å:

Holde Auto og resirkulerings knappene inne mens du skrur på tenningen. Du skrur på tenningen ved å trykke på EngineStartStop knappen 2 ganger uten å trykke bremsepedalen.

Skjermen vil blinke vekselvis med evt. to-sifrede feilkoder. Hvilke feilkoder rapporteres?

Trykk OFF knappen for å avslutte diagnose modus.

Bilen har nøkkel og ikke knapp, funker det med nøkkel å?

Lenke til kommentar

Auto og dual er ikke deaktivert. Knappene fungerer, og dersom jeg velger luft på frontvindu kommer symbolet opp, men luften kommer fortsatt ikke opp dit. Tror det har med luftstyringen av varmeapparatet å gjør, men vi vet ikke hvilken del det er.Skal forsøke reset! 

Endret av Tibeth
Lenke til kommentar

Deaktiver Dual og sjekk om det er mulig å justere temperaturen på både fører og passasjer siden.

Hent opp feilkoder igjen. Trykk resirkuleringsknappen når feilkodene vises. Klimaanlegget skal kjøre en syklus med forskjellige viftehastigheter og blåse luft i forskjellige ventiler i samsvar med det som vises på skjermen. Legg merke til om det er avvik.

Du avslutter testsyklusen ved å trykke på "Auto". Den skal da gå tilbake til å vise feilkoder. Trykk og hold inne (ca. 3 sekunder) både defrost og varmeibakruta knappene til det blinker "00" i stedenfor feilkoder. Feilkodene er nå slettet.

Skru tenningen av og deretter på. Sjekk om klimaanlegget nå virker (sjekk også med dual av). Evt. sjekk feilkoder på nytt.

 

Endret av mobile999
Lenke til kommentar

Det er mulig å justere temperaturen på både fører og passasjer siden, men når jeg justerer på passasjer siden skrur dual seg på. Vet ikke hvordan man eventuelt deaktiverer dual, eller om det bare betyr å skru av? Syklusen fungerer, men lufta fungerer fortsatt ikke verken opp i vindu eller gulv. Kom ikke opp noen nye feilkoder, bare de samme som tidligere.

Lenke til kommentar

Jeg ser at jeg har skrevet litt uklart, temperaturjisteringen fungerer og har fungert hele tiden,  vi får ikke stilt lufttrykk opp mot frontruten og ned mot golvet, den er låst på ventilene på dashbordet. Det panelet vi har skiftet er det front panelet med de 3 hjulene og klokken på😊

Jeg kan ikke så mye om biler så det er ikke helt lett å forklare, håper det er lettere å forstå nå 🤗

Endret av Tibeth
Lenke til kommentar

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...