Martin Braathen Røise Skrevet 12. juli 2019 Skrevet 12. juli 2019 Lastet opp 300.000 filer til nettskyen: Tidligere ansatt skal ha stukket av med kildekoden til autopiloten
morten7 Skrevet 12. juli 2019 Skrevet 12. juli 2019 Teksten under bildet referer til en helt annen sak. Kanskje oppdatere? Teksten: «Tesla tilbyr strømmetjenesten Spotify gratis med alle sine biler. Det har fått en dansk konsulent til å forfatte et klagebrev til Nasjonal kommunikasjonsmyndighet der han ber det statlige organet om å vurdere om strømmingen bryter med prinsippene om nettnøytralitet. (Bilde: Scanpix)»
Ziff Skrevet 12. juli 2019 Skrevet 12. juli 2019 Det er vel bare å innse at de på en eller annen måte får tak i det aller meste av bedriftshemmeligheter og kode uansett. Ser ikke mange tegn til at de ønsker å følge reglene, selv om de kanskje vil gi visse innrømmelser for å unngå handelskrig, og deretter fortsette som før.
Dovakin Skrevet 12. juli 2019 Skrevet 12. juli 2019 Ta det med ro, koden dukker nok opp igjen... i en Byton!
007CD Skrevet 12. juli 2019 Skrevet 12. juli 2019 Synd at denne koden ikke kunne havnet offentlig tilgjengelig etter noe slikt. Er jo bare supert at man kan få titte og snoke litt i sånt og leke seg litt med den.
Fnix Skrevet 12. juli 2019 Skrevet 12. juli 2019 Kineserne gjør det de kan best, nemlig å kopiere. ? 2
Uderzo Skrevet 13. juli 2019 Skrevet 13. juli 2019 Moderatormelding Der forsvant 63 innlegg som ikke har noe med temaet å gjøre. Tilbakemeldinger tas på PM eller i tilbakemeldinger-kategorien. Dette innlegget skal ikke kommenteres. 2
HK76 Skrevet 14. juli 2019 Skrevet 14. juli 2019 I følge definisjonslisten er Tesla minimum på Nivå 3. Helautomatisk forbikjøring, blinklys og lignende er allerede på plass i AP2.5 og høyere i USA. Det er regulatoriske grunner til at det ikke er skrudd på i Europa.
D1JUTW2L Skrevet 15. juli 2019 Skrevet 15. juli 2019 I følge definisjonslisten er Tesla minimum på Nivå 3. Helautomatisk forbikjøring, blinklys og lignende er allerede på plass i AP2.5 og høyere i USA. Det er regulatoriske grunner til at det ikke er skrudd på i Europa. Det er feil. For å nå nivå 3 må bilen gå helautomatisk og si i fra hvis den trenger assistanse. Fører er ikke påkrevd å holde i rattet eller å følge med på veien på nivå 3. Bilen må derfor i alle tilfeller kunne se selv når den har rotet det til og varsle om at fører må gripe inn. På nivå 3 skal fører kunne f.eks se på film under kjøring. Nivå 2 er hvis bilen går automatisk i visse tilfeller (eller alltid), men fører er påkrevd å kontinuerlig monitorere og gripe inn hvis bilen gjør feil selv om det ikke gis noe varsel 1
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå