Gå til innhold

Skifte ut vifter i CM-kabinett


edge

Anbefalte innlegg

Skrevet

Heisann, 

Har just gått til anskaffelse av nytt kabinett, men synes de medfølgende viftene lager litt ståk. Lurer på om noen vet om de evt kan kjøres litt roligere om jeg kobler de gjennom hovedkortet(må da få tak i en splitter), eller om det er greiest å få tak i nye? 

Er snakk om Mastercase 5 Pro, usikker hva slags vifter som er i utgangspunktet og. Pdd er de koblet direkte på PSU, noe som resulterer i at de blåser godt. 

På forhånd takk :) 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Så lenge de er 3 eller 4-pins så vil du ofte kunne regulere de hvis du setter de på HK. Hvis ikke har Noctua gode vifter og ofte følger det med motsand man kan koble i mellom for å få ned hastigheten.

Skrevet (endret)

Styr dem på HK hvis du kan dette. Det finner du fort ut av i hovedkortets manual. Alternativt kan du kjøpe en 5,25" manuell viftekontroller (f.eks Lamptron) eller en intern softwarebasert kontroller, f.eks NZXT Grid+ V2.

Endret av Kyrre S.
Skrevet

Gira på å teste med å kjøre de fra hovedkortet før jeg går til anskaffelse av vifter til 750 spenn i hvert fall :) 

Noen som vet om jeg kan bruke en typ Y-splitter til å koble begge frontviftene på en port på hovedkortet?

Skrevet

På viftene så står det blankt 12V, 1200rpm. Er det da lite å gjøre med de ift å kontrollere de? 

Ser digital impuls her i Trondheim har noctua inne på lager, så blir fort kort vei dit... 

Skrevet (endret)

Det betyr bare at de har 1200rpm ved 12V. Du kan redusere spenningen og du får da lavere turtall.

 

Regulerer du de for langt ned vil de stoppe opp.

Endret av sedsberg

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...