Redaksjonen. Skrevet 30. desember 2016 Skrevet 30. desember 2016 Rager 565 meter over en elv.Verdens høyeste bru er åpnet
mr.wolf Skrevet 30. desember 2016 Skrevet 30. desember 2016 Hvilken bro står de på i "Natural born killers" da de "gifter seg"? Mener noen sa til meg at den er i Gran Canyon og at det nesten er 1000 meter ned til elva der. Mulig at personen som sa det ikke visste hva han snakket om.
mr.wolf Skrevet 30. desember 2016 Skrevet 30. desember 2016 Sorry, fant den nå. Er Rio Grande Gorge Bridge. Bare 172 meter over elva.
Gjest Slettet-Pqy3rC Skrevet 30. desember 2016 Skrevet 30. desember 2016 Hm... Jeg ble mest fascinert av at de tydeligvis dyrker noe i stupet (nede til venstre på bildet). Jeg har sett fjellgårder med lite og ulendt innmark her til lands, men det der tar kaka. Snakk om å utnytte ressursene.
Bernt2 Skrevet 30. desember 2016 Skrevet 30. desember 2016 Hm... Jeg ble mest fascinert av at de tydeligvis dyrker noe i stupet (nede til venstre på bildet). Jeg har sett fjellgårder med lite og ulendt innmark her til lands, men det der tar kaka. Snakk om å utnytte ressursene. Terrassejordbruk :-) Ypperlig i bratte skråninger .
MrAHB Skrevet 30. desember 2016 Skrevet 30. desember 2016 Dette må vel være en god bro-kandidat for strikkhoppe-business'en?
SeaLion Skrevet 30. desember 2016 Skrevet 30. desember 2016 Selve brua er ikke spesielt imponerende, selv om kløfta er det ... 1
Knut Botnmark Skrevet 31. desember 2016 Skrevet 31. desember 2016 Xuanwei en by men det kan vi si om Shuicheng det er bare en lite tettsted som ligger tett ved en mye større, men skulle jeg ha skrevet artikkelen så ville jeg ha brukt ordet Kommune.eller landområdet. For det er nettopp dette er Shuicheng ligger på dene ene siden av brua og Xuanwei på andre siden. Og brua er en del av vei G56 som en stamveiforbindelsene i Kina. Veie går ikke innom tettstedet Shuicheng engang.
linux-fan Skrevet 31. desember 2016 Skrevet 31. desember 2016 Har man bygget stillas over kløften eller er vegbanen rullet på plass fra begge sider med barduner?
QS4MO8J3 Skrevet 31. desember 2016 Skrevet 31. desember 2016 Har man bygget stillas over kløften eller er vegbanen rullet på plass fra begge sider med barduner? https://youtu.be/FowK52mKfQg?t=25s
Snowleopard Skrevet 15. februar 2017 Skrevet 15. februar 2017 Hm... Jeg ble mest fascinert av at de tydeligvis dyrker noe i stupet (nede til venstre på bildet). Jeg har sett fjellgårder med lite og ulendt innmark her til lands, men det der tar kaka. Snakk om å utnytte ressursene. Mest sannsynlig rismarker. Helt vanlig i Asia. Trenger ikke et stort areale, men tilgang til vann, som kan ledes fra hylle til hylle.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå