Gå til innhold

Google vil satse enda hardere på mobilbetaling


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Syntes hele mobilbetaling sirkuset begynner bli tåpelig. Hvorfor kan ikke bankene bare gå over til et digitalt bankkort som installeres på mobilen og virker side om side med dagens bankkort ved hjelp av NFC?

Skrevet

er det ikke Google Wallet og Apple Pay skal gjøre da? Regner med det er såpass mye som skal på plass før dette er en realitet at bankene måtte ha gått sammen før de kunne gjennomført det.

Skrevet (endret)

Hvorfor Apple, Google og Samsung skal være involvert ser jeg ingen grunn til.

Fleste banker har en egne mobilbank apper som lar en håndtere kontoen og pengen sine, kan ikke bare den kobles opp mot NFC brikka og kortterminalen og betale via samme system som bankkortene bruker i dag. DNB snakka jo om å legge NFC brikker inn i kortene sine, om de ikke alt har gjort det, så hvorfor kan ikke en mobil virke på samme måte som et NFC bankkort, uavhengig av Google Wallet, ApplePay, Samsung LoopPay osv. Er vel ikke lenge for de samme selskapene tar over bank driften også da, og de gamle sparebankene bare kan kaste inn håndkle.

Endret av esoteric
Skrevet

Telenor, Skandiabanken og DNB brukte ganske mye ressurser i sin tid på å stable BankID for mobil på bena så jeg regner med en løsning for betaling via NFC må igjennom tilsvarende regime for testing og sikkerhetsgodkjenning.

Skrevet

Sett flere DNB-kort med NFC på og så vidt jeg vet ruller Danske Bank ut NFC kort til alle sine kunder. Eneste stedene jeg har kunnet brukt mitt enda er nattmat på McDonalds...

I Australia og NZ er NFC betaling overalt

Skrevet (endret)

Ikke sant, da har vi vel alt et system som virker. Hvorfor ikke bare få det som ligger i det NFC kortet inn på mobilen i form av en app, og så bare begynne bytte ut terminalene, så kan folk velge om de vil bruke NFC bankkortet sitt, eller NFC mobilen sin om de har det.

Jeg har ikke fulgt utviklingen med lupe, og det er nok mye jeg ikke tenker over av utfordringer, så arrester meg gjerne og fortell meg hvorfor det ikke går.

Endret av esoteric
Skrevet

Google Wallet er vel ikek tilgejbgelig i Norge for øyeblikket? Var iallefall ikke det da jeg skulle prøve det for en stund siden.

 

Ikke sist jeg sjekket heller, vil google satse hardere på ting bør de kanskje snart innse at mesteparten av verden er utenfor USA?

 

AtW

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...